رئیس کل دادگستری گلستان در دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان؛
انصراف ۱۳ نفر از دریافت زمین‌های دولتی

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/4/2/12110531_998.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان از انصراف ۱۳ نفر از دریافت زمین‌های دولتی در گرگان خبر داد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان امروز در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان به مناسبت هفته قوه قضاییه گفت: با ورود دستگاه قضایی به موضوع واگذاری زمین‌های دولتی، ۱۳ نفر زمین‌های دریافتی را پس دادند.

نماینده، ولی فقیه در استان در دیدار امروز با مسئولان قضایی استان با اشاره اهمیت و حساسیت جایگاه قضاوت گفت: اعتماد مردم به قوه قضاییه به عنوان دستگاه حاکمیتی، سبب اعتماد مردم به نظام هم می‌شود.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد موفق دادگستری استان اشاره کرد و افزود: تلاش مسئولان قضایی استان برای بسیج همه ظرفیت‌های استان از جمله پتانسیل علما، اساتید و ریش سفیدان سبب شده است در سال‌های اخیر روند وقوع جرایم در استان کاهش یابد.

آیت الله نورمفیدی با قدردانی از رویه قوه قضاییه در برخورد با فساد به ویژه فساد درون دستگاهی به مسئولان قضایی استان هم توصیه کرد: نظارت مستمر را جدی بگیرند تا شاهد کمترین تخلف و فساد باشیم.

رئیس کل دادگستری گلستان در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان از رسیدگی پرونده واگذاری غیرقانونی زمین‌های دولتی به افراد خاص در دادسرای مرکز استان خبر داد و گفت: در این پرونده زمین‌های دولتی در مناطق گران قیمت گرگان، بسیار کمتر از ارزش واقعی و با شرایط ویژه به افراد خاص واگذار شده است.

هادی هاشمیان افزود: بر اساس قانون، اراضی دولتی داخل محدوده شهر‌ها باید به افراد کم درآمد و کسانی که خانه ندارند واگذار شود، اما در این پرونده زمین‌ها به تعدادی از مدیران و کارکنان این دستگاه اجرایی و در مناطق گران قیمت گرگان واگذار شده است.

هادی هاشمیان افزود: این پرونده در کارگروه گسترش عدل و آزادی‌های مشروع دادگستری استان بررسی و هم اکنون در دادسرای گرگان در حال رسیدگیست.

وی ادامه داد: پس از تشکیل پرونده ۱۳ نفرانصراف خود را از دریافت زمین اعلام کردند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم، مشارکت ریش سفیدان و علما حل اختلاف برای حل و فصل اختلافات و ساماندهی دانشگاهیان در قالب کلینیک‌های حقوقی برای مشاوره حقوقی رایگان از جمله اقدامات دادگستری استان برای افزایش آگاهی حقوقی مردم و کاستن از ورودی پرونده است.

  2 تیر 1399
بخش : خبرها / اخبار داغ / قضاییه
کد خبر: 63529
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام