مرکز خلاق صنایع دستی در گرگان راه اندازی می شود/ بازدید معاون علمی رئیس جمهور از بافت تاریخی گرگان

مرکز خلاق صنایع دستی در گرگان راه اندازی می شود/ بازدید معاون علمی رئیس جمهور از بافت تاریخی گرگان

تجری گفت: تفاهم چهارجانبه به منظور مرکز راه اندازی مرکز خلاق صنایع دستی در خانه تقوی های گرگان منعقد می شود.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان ادامه داد: در این راستا ۹ بنای تاریخی را با مشارکت بخش خصوصی در حال مرمت و احیاء هستیم که از این مکان ها برای فضاهای اقامتی و پذیرایی استفاده می شود.

 

تجری بیان کرد: یکی از موضوعاتی که باید به آن در بافت تاریخی گرگان مورد توجه قرار می گرفت توجه به صنایع دستی بود که امروز با حضور «سورنا ستاری»، معاون علمی رئیس جمهور و استاندار گلستان بنا شد در یک تفاهم چهارجانبه با حضور سرمایه گذار مرکز خلاق صنایع دستی در خانه تقوی راه اندازی شود.

 

وی گفت: این اقدام به احیاء صنایع دستی در بافت های تاریخی موثر خواهد بود و پس از این تفاهم نامه مطالعات و هزینه های مرمت انجام می شود.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان خاطرنشان کرد: در استان گلستان بیش از ۳۰ هزار هنرمند صنایع دستی دارای پروانه داریم که در بیش از ۸۰ رشته صنایع دستی در حال فعالیت هستند.

  19 مهر 1399
بخش : سیاسی / دولت
کد خبر: 63890
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام