دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان:
اصلاح روش ها برای کاهش فساد / تشکیل پرونده برای چند بانک متخلف در گلستان

به گزارش گلستان فردا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان امروز در جلسه شورای قضایی استان گفت : وقتی علیرغم برخورد ها همچنان با مواردی مانند اختلاس مواجهیم یعنی روش ها و فرایندهایی که در اداره ها وجود دارد منجر به فساد می شود .

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی افزود: اختلاس در گذشته وجود داشت و الان هم وجود دارد و تنها تفاوت در رقم اختلاس است ، پس فقط برخورد قضایی راه چاره نیست و باید گلوگاه ها و روش هایی که بستر برای فساد فراهم می کند اصلاح شود.

سیدحسینی افزود : برخی از اداره ها و سازمان ها به خاطر ماهیت کاری که انجام می دهند بیشتر در معرض فساد هستند و باید روی آن ها بیشتر تمرکز کنیم .

وی در ادامه گفت : گزارش های مردمی  یکی از مواردیست که در این بخش باید به صورت جدی به آن توجه شود زیرا تجربه ما در این مدت نشان داده است بیشتر این گزارش ها پس از بررسی، درست از آب درآمده است .

دادستان مرکز استان از عملکرد بانک ها هم انتقاد کرد و گفت : برخی قراردادهایی که با مشتریان بسته می شود با بخشنامه های بانک مرکزی و قانون مغایر است و به همین علت تا کنون برای چند بانک در استان پرونده تشکیل داده ایم .

سیدحسینی هم بر تشکیل کارگروهی ویژه برای مبارزه با فساد در استان تاکید کرد و گفت : تشکیل این کارگروه می تواند به شناسایی گلوگاه ها و ساختارهایی که بستر را برای بروز فساد فراهم می کند کمک کند .

  22 اردیبهشت 1398
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 62019
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام