رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد:
فرصت یک‌ماهه رئیس کل دادگستری گلستان برای تعیین تکلیف زندانیان مهریه

رئیس کل دادگستری گلستان از قضات خواست درخواست‌های اعسار را بپذیرند و با استفاده از سازوکارهای قانونی اجازه ندهند افراد برای مهریه راهی زندان شوند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هادی هاشیان در بازدید از پیش اعلام‌نشده از شهرستان گالیکش در جمع قضات با تاکید بر تغییر نگاه به موضوع حبس اظهار کرد: مجازات‌های جایگزین حبس برای کسانی که سابقه‌دار نیستند و جرایم سبک مرتکب شده‌اند در قانون پیش‌بینی شده و امیدواریم قضات ما از این ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنند.

* قضات با استفاده از سازوکارهای قانونی اجازه ندهند افراد برای مهریه راهی زندان شوند

وی به افزایش قیمت سکه در ماه‌های اخیر هم اشاره کرد و از قضات محاکم حقوقی خواست درخواست‌های اعسار را بپذیرند و با استفاده از سازوکارهای قانونی اجازه ندهند افراد برای مهریه راهی زندان شوند.

هاشمیان افزود: خوشبختانه باهمکاری خوب محاکم، تعداد زندانیان مهریه در استان کاهش یافته است اما همین تعداد اندک زندانیان مهریه هم باید زودتر تعیین تکلیف شوند.

جلوگیری از دست‌اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در دستور کار ویژه قوه قضاییه قرار دارد/ دادستان‌های شهرستان باید واحدهای تولید را رصد و در صورت بروز مشکل آن را رفع کنند

رئیس کل دادگستری گلستان به اهمیت منابع طبیعی به ویژه پارک ملی گلستان در شهرستان گالیکش هم اشاره کرد و گفت: جلوگیری از دست‌اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در دستور کار ویژه قوه قضاییه قرار دارد و دادستان‌ها به عنوان مدعی‌العموم باید به این بخش توجه ویژه داشته باشند.

کمک به رونق تولیدمحور دیگر سخنان رئیس کل دادگستری گلستان در بازدید امروز بود.

هاشمیان گفت: روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها در شهرستان‌ها باید واحدهای تولیدی را رصد و در صورت بروز مشکل از ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای رفع موانع تولید استفاده کنند.

رفتار مناسب با مردم، پاسخگویی به مراجعان، رسیدگی دقیق و سریع به پرونده‌ها از دیگر مواردی بود که رئیس کل در این بازرسی سرزده به قضات و کارکنان تاکید کرد.

رئیس کل در بازرسی سرزده امروز با مراجعان به شعب محاکم گالیکش هم گفت‌وگو کرد و مشکلات  آنان را بررسی و دستور رسیدگی داد.

  14 مرداد 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 63646
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام