استاندار گلستان در مراسم استقبال نمادین ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره)؛
استقلال امروز کشور ارزش 41 سال ایستادگی در مقابل استکبار جهانی را دارد

استاندار گلستان با اشاره به دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار کرد: علی رغم توسعه یافتگی کشور در زمینه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، استقلال امروز ارزش آن را داشت که در مقابل سلطه کشورهای سلطه گر و استکبار جهانی 41 سال ایستادگی کنیم.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، دکتر هادی حق شناس صبح امروز شنبه 12 بهمن در مراسم استقبال نمادین ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام(ره)، شهدا و سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: امروز هر تصمیمی که برای ایران گرفته می شود در ایران گرفته می شود و افراد دیگری در سایر کشورها برای ما تعیین تکلیف نمی کنند و بایدها و نبایدها را برای ما تعیین نمی کنند و این دقیقا برعکس آنچه بود که تا پیش از انقلاب انجام می شد.

وی افزود: زمانی که انقلاب ایران با بسیاری از انقلاب های بزرگ دنیا مقایسه می شود از شاخص هایی برخوردار است که قابل مقایسه نیست برای مثال از سال 1359 تا سال 1362، صدام در نبرد علیه ایران 1700 موشک به شهرهای ایران زد و ما از سال 1363 توانمندی تولید موشک را یافتیم و امروز تنها کشور منطقه هستیم که اگر دشمن تهدیدی داشته باشد بدون پاسخ نخواهد ماند.

استاندار گلستان با بیان اینکه امروز ایرانی ها با انتخاب خودشان سبک زندگی مورد نظر را انتخاب می کنند گفت: امریکا امروز صبحت از معامله قرن می کند که در واقع کلاه برداری قرن است و اعراب نتوانسته اند همچون 70 سال گذشته از حقوق فلسطینیان دفاع کنند و در کمال بی تعصبی در جلسات ترامپ و نتانیاهو می نشینند و این طرح را تایید می کنند و اگر ممانعت و مخالفتی در مسیر اجرای این طرح باشد از سوی جمهوری اسلامی ایران است.

دکتر حق شناس با اشاره به استقلال بوجود آمده در بخش های مختلف کشور و استان یادآور شد: 50 سال قبل در گلستان برای زهکشی از متخصصان لهستانی استفاده شد اما امروز با همت متخصصان داخلی فرایند زهکشی در حال انجام است و تا به امروز 50 هزار هکتار در حال اجرا و یا اجرا شده است و کلنگ زنی 50 هزار هکتار دیگر نیز در دهه فجر امسال صورت می پذیرد.

وی با اشاره به دیگر دستاورهای انقلاب گفت: کشور سرشار از نیروهای نخبه و تحصیل کرده است و دانشگاه های جمهوری اسلامی به کیفیتی رسیده اند که فارغ التحصیلان آن در دانشگاه های معتبر بین المللی پذیرش می شوند و همچنین جایگاه مهندسین ایرانی در ساخت پروژه های بزرگ همچون نیروگاه، سیلو، پل و سد دقیقاً برعکس 41 سال پیش است و این معنای کلمه استقلال است.

استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته علی رغم تحریم های ظالمانه اقتصادی در کشور و استان خاطر نشان کرد: در دهه فجر سالجاری بیش از 3 هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد در حالیکه سال گذشته این رقم 2 هزار میلیارد تومان بوده است.

دکتر حق شناس با تاکید بر اهمیت ظرفیت های بهداشتی و درمانی استان گفت: تا کنون استان از 2050 تخت بیمارستانی برخوردار بوده و در دهه فجر امسال علی رغم تمامی خشک سالی های مالی کلنگ 3 بیمارستان با ظرفیت 455 تخت به زمین خورده می شود و عملیات اجرایی آن آغاز می گردد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید بتوانیم خود را قوی کنیم، ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته امیدواریم در تایان سال جاری کشور بتواند رشد اقتصادی مثبت را تجربه کند و تمامی این دستاورها در صورتی است که استکبار جهانی نمی خواهد و نمی گذارد جمهوری اسلامی ایرانی گامی به سمت پیشرفت و توسعه بردارد.

لازم به ذکر است پس از این مراسم رژه موتوری یگان های نظامی به سمت گلزار شهدای گرگان صورت گرفت و استاندار گلستان، مدیران ارشد استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی به مقام شامخ شهدا و خصوصاً شهیدان گلستانی سانحه هواپیمایی ایران ـ اوکراین ادای احترام کردند.

  12 بهمن 1398
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 63181
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات تلگرام