سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقوام

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقوام با حضور جمعی از سفرا، مهمانان خارجی و داخلی، مدیران وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیران استان گلستان شامگاه امروز سه‌شنبه در گرگان آغاز شد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، این جشنواره با حضور هنرمندان ۲۹ استان در محل نمایشگاه های بین المللی گرگان و با اسقبال بیش از ۲ هزار نفری مردم از آیین افتتاحیه آن آغاز شده و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.

استاندار گلستان در آیین افتتاح این جشنواره گفت: برگزاری این گونه جشنواره ها بیانگر ریشه های مشترک اقوام مختلف در جفرافیای ایران زمین دارد و برگزاری آن موجب مودت، دوستی و تحکیم اتحاد اقوام می شود.

هادی حق شناس ضمن خوش آمدگویی به سفرا و مهمانان خارجی حاضر در این جشنواره اظهار داشت : وجه مشترک دیدارهای امروز با سفرای چین ، قزاقستان و ترکمنستان، تمایل شدید  نمایندگان این کشورها برای تقویت روابط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی  و سیاسی با ایران بود.

وی گفت: گلستان ظرفیت های زیادی در حوزه محصولات زراعی ، کالاهای کشاورزی و صنایع ساختمانی دارد که می تواند از آن ها برای افزایش تبادلات اقتصادی با چین، ترکمنستان و قزاقستان استفاده کند.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گلستان نیز در این مراسم این استان را پایتخت اکوتوریسم کشور عنوان کرد و گفت: با استمرار برگزاری این جشنواره، میزبانی از گردشگران در استان افزایش یافته و گلستان به مقصد گردشگری تبدیل شده است.

ابراهیم کریمی بیان داشت: در این جشنواره ۲۰۰ غرفه شامل صنایع دستی، هنرهای سنتی، سوغات، غذاهای سنتی، سیاه چادرها، آلاچیق عشایر و روستاهای هدف گردشگری برپا شده است.

وی گفت: همچنین ۲۰ گروه موسیقی سنتی و آیینی در این جشنواره برنامه اجرا می‌کنند که در میان آن ها هنرمندانی برخی کشورها از جمله عراق و قزاقستان نیز حضور دارند.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام از امشب تا ۲۴ آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی گلستان و پس از آن ۲۶ تا ۲۹ آبان به میزبانی گنبدکاووس برگزار می‌شود.

  21 آبان 1398
بخش : گرگان / فرهنگی
کد خبر: 62937
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات تلگرام