فرماندار شهرستان گرگان:
فصل برداشت و مصیبت کشاورزان گرگان در تامین ادوات/ تیم تخصصی کشاورزی فعال شود

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/2/24/11891721_639.jpg

فرماندار گرگان با اشاره به تداخل برداشت برخی محصولات کشاورزی از مصیبت‌های پیش‌روی کشاورزان در زمینه کمبود ادوات در این شهرستان خبر داد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، محمد حمیدی ظهر امروز در دومین جلسه شورای کشاورزی شهرستان گرگان گفت: بخش اعظمی از اشتغال و معیشت مردم شهرستان گرگان به کشاورزی وابسته است که باید حساسیت مسئولان در این زمینه دوچندان شود.

او گفت: همیشه در فصل برداشت یکسری موارد مبتلا به عملیات برداشت است که کشاورزان را با مشکلاتی مواجه می‌کند که استاندارد بودن آلات و ادوات کشاورزی، حمل و نقل از جمله آن است.
 


۶۷ کمباین در گرگان معاینه فنی شد/ ۵۰ درصد ادوات از خارج استان تامین می‌شود

 

فرماندار گرگان با اشاره به کمبود کامیون در فصل برداشت محصولات کشاورزی بر لزوم تدبیر اساسی در این زمینه تاکید و ابراز کرد: بخشی از مشکل حمل و نقل با جانمایی مراکز خرید کم می‌شود هرچه مسیر حمل محصول به مرکز خرید برای کشاورز کمتر باشد مشکل ترافیکی کمتر و هزینه حمل و نقل کاهش می‌یابد.

حمیدی با بیان اینکه باید در حوزه حمل و نقل تعداد کامیون موردنیاز کشاورزان تامین شود، خاطرنشان کرد: روزانه ۲۰۰ کامیون موردنیاز برای فصل برداشت است که نسبت این مهم باید تمهیدات لازم از طریق اتحادیه و ناوگان حمل و نقل شهرستان اتخاذ شود.

او گفت: ملاحظاتی که پلیس‌راه برای حمل و نقل تدبیر کرده باید رعایت شود کنترل کمباین‌ها از نظر کیفی بسیار اهمیت دارد ۶۷ کمباین در گرگان معاینه فنی شده و ۵۰ درصد این ادوات در فصل برداشت از خارج استان تامین می‌شود که باید کیفیت این ادوات مورد بررسی قرار گیرد و ناظرین فنی در این زمینه دقت لازم را داشته باشند.

فرماندار گرگان با اشاره به مشاهده اقدامات مجرمانه در فصل برداشت، گفت: باید نظارت‌ها دقیق‌تر شود یکسری مراکز خرید هستند که خارج از شبکه اقداماتی انجام می‌دهند که این موارد قابل رصد است و نباید امسال شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

حمیدی بیان کرد: مشاهده شده که گندم از یک مرکز خرید برگشت خورده، اما در یک مرکز خرید دیگر دریافت می‌شود.
 


 تیم تخصصی کشاورزی برای برداشت محصولات فعال شود

 

فرماندار گرگان با بیان اینکه قیمت حمل و نقل و چکونگی نظارت در حوزه زمانی برداشت انجام شود از تداخل برداشت سیب‌زمینی، کلزا و گندم در شهرستان خبر داد و گفت: این اتفاق در تامین کامیون مشکلاتی را برای کشاورزان به وجود آورده که این مصیبت در گرگان بیشتر از شهر‌های دیگر است.

حمیدی با بیان اینکه آتش‌زدن بقایای گیاهی ممنوع و جرم محسوب می‌شود، افزود: با کشاورزان خاطی در این زمینه برخورد می‌شود.

وی افزود: تیم تخصصی کشاورزی برای برداشت محصولات فعال شود و این تیم با حضور اعضای جهادکشاورزی، بخشداری، پلیس‌راهور، فرماندار، بهداشت و غله شکل بگیرد دایره اختیارات این تیم به حدی است که می‌توانند مرکز خریدی را تعطیل و یا یک مرکز خرید جدید را ایجاد کنند.

  24 اردیبهشت 1399
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 63436
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام