استاندار گلستان عنوان کرد؛
نزدیک به 2 میلیون نفر در استان یارانه دریافت می کنند

استاندار گلستان گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۹۲۲ هزار نفر از جمعیت استان یارانه دریافت می کنند که 715 هزار نفر آنان سه دهک کمتر برخوردار محسوب می شوند.

به گزارش گلستان فردا، علی محمد زنگانه  در  جلسه شورای اداری استان؛ اظهار کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۹۲۲ هزار نفر از جمعیت استان یارانه دریافت می کنند، سه دهک کمتر برخوردار استان شامل ۷۱۵ هزار نفر می‌شوند که به ازای هر فرد ۴۰۰ هزار تومان یارانه می گیرند.

وی دفزود: همچنین یک میلیون و ۲۰۶ هزار نفر از جمعیت استان در دهک های ۳ تا ۹ قرار دارند و مبلغ ۳۰۰ هزار تومان یارانه می گیرند و تنها ۸۲ هزار نفر در دهک دهم قرار دارند و هیچ گونه یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند.

استاندار گفت: با اجرای طرح ملی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان یارانه مستقیم به صورت پلکانی در اختیار مردم گلستان قرار می گیرد که این موضوع زمینه افزایش قدرت خرید مردم در چهار قلم کالای مورد نظر یعنی مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن را به همراه دارد.

وی افزود: تا زمانی که کالا برگ های الکترونیک در اختیار مردم قرار گیرد دولت یارانه های ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی را به مردم ارائه خواهد داد.

زنکانه تصریح کرد: سخنگوی طرح ملی توزیع عادلانه یارانه ها، معاون اقتصادی استاندار است تا انسجام لازم در پاسخگویی وجود داشته باشد.

  25 اردیبهشت 1401
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 66907
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام