مدیرکل بیمه تامین اجتماعی گلستان:
برخورداری ۶۲ درصد از کارگاه تولیدی گلستان از «قانون معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی»

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی گلستان گفت: از مجموع ۴۷ هزار و ۶۳۶ کارگاه فعال در استان براساس آخرین آمار ثبت و جمع‌بندی شده خرداد ماه سال جاری، ۲۸ هزار و ۵۴۵ باب کارگاه معادل ۶۲ درصد مشمول کمک دولت در بحث پرداخت حق بیمه «قانون معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی» شدند.

به گزارش گلستان فردا، هادی نودهی با اشاره به اینکه تعداد دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه به نسبت مدت مشابه سال قبل ۴۱۸ نفر بیشتر شده است، اظهار کرد: سال گذشته در چهار ماه نخست ۶۹۹ نفر از خدمات بیمه بیکاری استفاده می‌کردند که این تعداد امسال با رشد ۵۹ درصدی به هزار و ۱۱۷ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: همچنین تعداد پرونده‌های برقرار شده مستمری‌بگیران مشاغل سخت و زیان‌آور سال گذشته از ابتدای فروردین تا پایان تیر ماه ۵ هزار و ۵۴۴ فقره بود که امسال در همین بازه زمانی با رشد ۲.۶ درصد معادل ۱۴۴ فقره به پنج هزار و ۶۸۸ فقره رسید.

وی در خصوص تعداد بیمه‌شدگان اجباری در کارگاه‌های کوچک حوزه روستایی براساس ماده ۱۴۸ قانون کار، خاطرنشان کرد: در خرداد ماه سال گذشته ۱۷۶ هزار و ۴۱۲ نفر در این بخش بیمه شده اجباری بودند که امسال در همین ماه مشابه با افزایش هزار و ۹۶۲ نفر (معادل ۱.۱ درصد رشد) به ۱۷۸ هزار و ۳۷۴ نفر رسیده است.

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی گلستان گفت: در این استان ۴۷ هزار و ۶۳۶ کارگاه فعال در استان براساس آخرین آمار ثبت و جمع‌بندی شده در خرداد ماه سال جاری وجود داشته که ۲۸ هزار و ۵۴۵ باب کارگاه معادل ۶۲ درصد مشمول کمک دولت در بحث پرداخت حق بیمه قانون معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی شدند.

نودهی اضافه کرد: اداره کل بیمه تامین اجتماعی گلستان دارای ۱۴ شعبه در استان است که در مجموع ۸۲۰ هزار و ۸۶۴ نفر معادل ۴۱ درصد جمعیت استان را تحت پوشش دارد.

وی یادآور شد: از مجموع افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، ۲۶۸ هزار و ۹۷۱ نفر بیمه شده اصلی هستند که ۵۵ هزار و ۶۶۴ نفر مستمری‌بگیر بیمه شده مستمری‌بگیر و سه هزار و ۲۹۲ نفر هم به عنوان بیمه شده بیکاری تحت پوشش قرار دارند.

وی به حوزه تعهدات پرداخت از ابتدای سال جاری تا تیر ماه اشاره و تصریح کرد: وصولی‌های ما در مجموع ۱۲ هزار میلیارد ریال بوده در حالی که کل مصارف ۱۳ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال ثبت شده است.

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی گلستان گفت: از مجموع مصارف، ۱۶۸ میلیارد ریال در کوتاه مدت و ۱۱ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال در حوزه بلند مدت بود.

نودهی افزود: همچنین ۶۲۴ میلیارد ریال در بخش بیمه بیکاری و هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال هم در بخش مصارف درمان داشتیم.

  23 مرداد 1401
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 67469
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام