فرماندار گرگان خبر داد؛
بهره برداری از 87 طرح اقتصادی در هفته دولت/کلنگ‌زنی دانشکده بهداشت با 60 میلیارد تومان اعتبار

فرماندار گرگان گفت: ا همزمان با هفته دولت در بخش های تولیدی، اقتصادی و اشتغالزا 87 طرح با سرمایه‌گذاری 114 میلیارد و 883 میلیون تومان در شهرستان گرگان به بهره‌برداری می‌رسد و کلنگ 6 پروژه نیز به زمین زده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گلستان فردا، عیسی پایین محلی در ر قرارگاه خبری شهید همدانی که به منظور اعلام برنامه‌ها و پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در هفته دولت در استانداری گلستان شکل گرفته است، اظهار کرد: 282 پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار یکهزار و 341 میلیارد و 883 میلیون تومان در هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی می شود.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه‌ها بیش از 136 هزار خانوار از خدمات دولت سیزدهم برخوردار می‌شوند.

پایین محلی گفت: در هفته دولت امسال 282 پروژه عمرانی و زیربنایی وهمچنین طرح‌های تولیدی، اقتصادی و اشتغالزا در شهرستان گرگان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

فرماندار گرگان گفت: اعتبار و سرمایه‌گذاری انجام شده در این پروژه‌ها بالغ بر یکهزار و 341 میلیارد و 883 میلیون تومان است که بهره برداری از این پروژه‌ها زمینه اشتغال مستقیم یکهزار و 112 نفر و برخورداری 136 هزار و 140 خانوار را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی و زیربنایی قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در شهرستان گرگان طی هفته دولت، بیان کرد: از مجموع پروژه‌ها 195 پروژه در بخش عمرانی و زیربنایی با اعتبار یکهزار و 227 میلیارد تومان بوده که 122 پروژه قابل افتتاح است و عملیات اجرایی 73 پروژه نیز در این هفته آغاز می‌شود.

پایین‌محلی اعلام کرد: در بخش تولیدی، اقتصادی و اشتغالزا نیز 87 طرح با سرمایه‌گذاری 114 میلیارد و 883 میلیون تومان در شهرستان گرگان به بهره‌برداری می‌رسد و کلنگ 6 پروژه نیز به زمین زده خواهد شد.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های عمرانی و زیربنایی شاخص در شهرستان گرگان گفت: آبرسانی به شهر گرگان با 406 میلیارد تومان اعتبار، سالن ورزشی شهدای مدافع حرم با 12 میلیارد تومان و همچنین مدرسه خیرساز جامعه یاوری با 16 میلیارد و 300 میلیون تومان از جمله پروژه‌های عمرانی و زیربنایی است که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

فرماندار گرگان همچنین اعلام کرد: در هفته دولت امسال عملیات اجرایی پروژه 650 واحدی طرح نهضت ملی مسکن در سایت آرامش گرگان با برآورد اعتبار 455 میلیون تومان آغاز می‌شود.

به گفته وی کلنگ‌زنی دانشکده بهداشت با 60 میلیارد تومان اعتبار و عملیات اجرایی بخشی از شبکه توزیع آب و نصب انشعابات شهر قرق به طول 6.8 کیلومتر با 4.5 میلیارد تومان اعتبار از دیگر پروژه‌های عمرانی و زیربنایی قابل کلنگ‌زنی در هفته دولت امسال است.

پایین‌محلی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در حوزه تولیدی، اقتصادی و اشتغالزا نیز گفت: بهره‌برداری مرغداری 60 هزار قطعه‌ای در روستای میرمحله، واحد تولیدی «ترمه طب پارسیان» در شهرک صنعتی گوزن فارس و 2 اقامتگاه بومگردی و 2 خانه صنایع دستی در شهر گرگان از مهم‌ترین طرح‌های اقتصادی و اشتغالزا در هفته دولت است. همچنین در این ایام عملیات احداث یک واحد مرغداری گوشتی 30 هزار قطعه‌ای در روستای سلطان‌آباد با 7 میلیارد و 800 میلیون تومان سرمایه‌گذاری و چند واحد پرورش گل و گیاه نیز آغاز می‌شود.

  25 مرداد 1401
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 67483
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام