نماینده مردم گرگان و آق قلا خبرداد؛
افتتاح ۲ مرکز خصوصی دیالیز تا دهه فجر در گلستان

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان در گلستان، گفت: دو مرکز خصوصی دیالیز تا دهه فجر در گلستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش گلستان فردا، غلامرضا منتظری اظهار کرد: مراکز درمانی و بیمارستانی گلستان در زمره واحدهای درمانی فرسوده بوده که هم اکنون تلاش‌های خوبی برای احداث مراکز جایگزین در حال انجام است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مشکلاتی که در گلستان با آن دست به گریبان هستیم، تعداد بالای بیماران کلیوی، قندی و دیابتی است که در زمینه زیرساخت های درمانی آنها کمبودهایی داریم.

وی بیان کرد: استان گلستان حدود هزار و ۱۰۰ بیمار دیالیزی دارد که تخت‌های دولتی مراکز درمانی و بیمارستانی پاسخگوی نیاز بیماران نیست؛ تا جایی که ۱۲۰ بیمار فاقد تخت دیالیزی هستند.

منتظری از امضای قرارداد با سرمایه گذاران بخش غیردولتی برای ارائه خدمات دیالیزی در استان خبر داد و گفت: تا دهه فجر دو مرکز خصوصی با ظرفیت ۱۰۰ تخت دیالیز به بیماران خدمت خواهد داد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نیازمند حمایت خیران هستیم تا بتوانیم با جایگزین کردن دستگاه‌های دیالیز جدید شرایطی را فراهم کنیم که بیماران بتوانند در شرایط مطلوب‌تری درمان شوند.

گفتنی است، مشکلات بخش دیالیز در گرگان بیش از شهرهای دیگر است و مردم برای انجام دو تا سه نوبت دیالیز در هفته مجبور هستند به شهرهای اطراف مثل گنبد مراجعه کنند.

  15 آذر 1401
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 68234
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام