مدیرکل هواشناسی گلستان خبرداد؛
تجربه دمای بالای ۴۰ درجه در گلستان/ حریق کشت‌زارها محتمل است

مدیرکل هواشناسی گلستان با اشاره به تداوم افزایش دما در این استان و کاهش محسوس رطوبت گفت: آتش سوزی در مراتع و کشت‌زارها گندم و جو محتمل است.

به گزارش گلستان فردا، امان محمد کمالی  اظهار کرد: با ورود و توسعه پرارتفاع جریانات جنب حاره به منطقه و عرض‌های بالاتر و همچنین تداوم هوای گرم شاهد افزایش محسوس دما در گلستان خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گلستان افزود: افزایش دما از فردا (دوشنبه) محسوس‌تر شده و بسیاری از مناطق دمای بالای ۴۰ درجه را تجربه خواهند کرد.

وی گفت: کاهش شدید رطوبت، وزش باد نسبتاً شدید و گرد و خاک محلی از جمله پیامدهای این رخداد جوی است.

کمالی ادامه داد: افزایش پتانسیل آتش سوزی در مراتع و زمین‌های زراعی، تنش دمایی به محصولات کشاورزی و باغی و کاهش کیفیت هوا از دیگر مخاطرات محتمل در روزهای آینده است.

وی از کشاورزان خواست تا از آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی پرهیز کنند، زیرا وزش تندباد و خشکی هوا امکان سرایت آتش به کشت‌زارهای گندم و جو را افزایش می‌دهد.

گفتنی است در هفته گذشته ده‌ها هکتار از گندمزارهای مناطق شرقی استان گلستان بر اثر بی احتیاطی، طعمه حریق و دسترنج چند ماهه زارعان به خاکستر تبدیل شد.

  7 خرداد 1402
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 69363
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام