کارشناس هواشناسی گلستان :
پیش بینی افزایش دما و وزش باد شدید در گلستان

 کارشناس هواشناسی گلستان گفت:هواشناسی گلستان از افزایش دمای هوا و احتمال آتش سوزی در مراتع و مناطق جنگلی در روز دوشنبه خبر داد.

به گزارش گلستان فردا، مریم نیکزادفر اظهار کرد: دوشنبه با تقویت جریانات گرم جنوبی دمای هوا از ۳۵ درجه فراتر می‌رود و احتمال آتش سوزی در مراتع و مناطق جنگلی استان و بروز تنش دمایی در محصولات باغی و زراعی وجود دارد.

وی افزود: همچنین برای روز دوشنبه گاهی وزش باد گرم نیز برای نواحی شرقی و مرکز استان پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی گلستان گفت: از فردا شب نیز با ورود سامانه ناپایدار شاهد وزش باد شدید در استان خواهیم بود و تا سه شنبه شب کاهش محسوس دما را در پی خواهد داشت.

وی گفت: بر اثر وزش باد احتمال آسیب به ابنیه با استحکام پایین و سازه‌های موقت، آسیب به گلخانه‌ها و احتمال شکسته شدن درختان وجود دارد و ضوریست سازه‌های موقت، تابلو‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها مستحکم شود.

همچنین اداره کل هواشناسی گلستان طی هشدار دریایی سطح نارنجی شماره ۳ اعلام کرد : از اوایل دوشنبه شب بر اثر وزش شدید و طوفانی شدن دریا انتظار می رود ارتفاع موج به یک تا ۲ و نیم متر برسد و وضعیت دریا طی این مدت برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست .

  25 اردیبهشت 1401
بخش : گرگان / آب و هوا
کد خبر: 66911
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام