۱۷ هزار و ۶۵۸ مهاجر غیرمجاز از گلستان به افغانستان بازگشت داده شدند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان گفت: در راستای ساماندهی اتباع کشورهای خارجی، از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ هزار و ۶۵۸ مهاجر غیرمجاز از استان گلستان به افغانستان بازگشت داده شدند.

به گزارش گلستان فردا به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گلستان، ابراهیم اسلانی امروزبا اشاره به اینکه ایران ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد اظهار کرد: اکثر اتباع افغانستانی که قصد تردد غیرمجاز از طریق این استان را داشتند توسط پلیس مهاجرت دستگیر و به کشورشان بازگردانده شدند.

وی بیان کرد: مرزبانان و پلیس گلستان با شناسایی افراد غیرمجاز برخورد قانونی خواهند کرد.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: این استان میزبان حدود ۳۶ هزار تبعه خارجی مجاز است.

گلستان از شمال با کشور ترکمنستان، از جنوب با سمنان، از شرق با خراسان شمالی و از غرب با مازندران همسایه است و اقتصاد اصلی ساکنان این استان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری بر پایه کشاورزی و دامپروری است.

ایران اسلامی و به تبع آن استان گلستان بیش از چهار دهه میزبان پناهندگان افغان است و تاکنون براساس رافت انسانی و اسلامی، مهربانی و میهمان نوازی مردم ایران ادامه داشته است.

  22 آبان 1402
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 70050
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام