کتابخانه سیار روستای مرزی گلستان پس از ۶ سال تعطیلی، بازگشایی شد

33

کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روستای مرزی داشلی‌برون گنبدکاووس با ظرفیت خدمات‌رسانی به روستاهای اطراف بعد از ۶ سال تعطیلی، امروز (چهارشنبه) بازگشایی شد.

به گزارش گلستان فردا، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۲ گنبدکاووس  بیان کرد: پایگاه سیار کانون پرورش فکری داشلی‌برون به دلیل نبود نیرو از ۶ سال قبل تعطیل شده بود که با همراهی بیش از ۷۰۰ میلیون ریالی خیران روستا در مرمت و بازسازی ساختمان و همچنین جذب نیروی بومی بازگشایی شد.

سمیه محمدی افزود: ۱۰ هزار جلد کتاب در این کتابخانه سیار موجود است و تلاش داریم با همراهی مسوولان شهرستان تعداد این کتاب‌ها افزایش یابد تا کودکان و نوجوانان بیشتری در روستاهای منطقه بتوانند از این منابع بهره‌مند شوند.

وی از آغاز طرح تابستانی کانون پرورش فکری گنبدکاووس از اول تیرماه خبر داد و بیان کرد: ۱۰۰ کارگاه و فعالیت ویژه تابستان تا شهریورماه در مراکز شماره یک و ۲ شهرستان اجرا خواهد شد.

به گفته وی، حدود چهار هزار کودک و نوجوان عضو کانون پرورشی گنبدکاووس هستند که پیش بینی می‌شود این تعداد در تابستان افزایش یابد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان هم توسعه خدمات‌رسانی به کودکان مناطق کمتر توسعه‌یافته و روستاهای مرزی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان آنان را از مهمترین اهداف راه‌اندازی کتابخانه سیار روستای مرزی داشلی‌برون اعلام کرد.

الهه غیناقی تعداد کودکان و نوجوانان عضو مراکز کانون پرورشی فکری گلستان را ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر برشمرد و افزود: فعالیت‌های کانون در قالب ۱۸ مرکز ثابت، ۹ مرکز سیار و ۲ مرکز پستی در استان به علاقمندان ارائه می‌شود.

  9 خرداد 1403
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 70637
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام