مشارکت حداکثری در انتخابات، اقتدار کشور را به همراه دارد

امام جمعه گرگان گفت: حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هشتم تیر، قوت و اقتدار کشور را در عرصه‌های بین‌المللی به همراه دارد.

به گزارش گلستان فردا، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گرگان اظهار کرد: هر چند قدرت نظامی و دفاعی مهم است، اما قدرت حضور و مشارکت حداکثری مردم پشتوانه بالاتر از آنها محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: وقتی مردم با مشارکت حداکثری در صحنه باشند تا دشمنان حساب کار خود را می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی مساله مهمی در همه ابعاد بوده و وظیفه همگان است که حق خود و وظیفه شرعی و ملی را با حضور باشکوه همراه با شور و انتخاب آگاهانه را انجام دهند.

امام جمعه گرگان گفت: این که عده‌ای انتخابات را بی‌فایده تلقی می‌کنند و می‌گویند هر کس انتخاب شود، نمی‌تواند کاری انجام دهد، حرف‌ درستی نیست.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: مشکلاتی در معیشت مردم، مسکن و اشتغال جوانان داریم اما بدانیم در ۴۵ سال عمر انقلاب اسلامی کارهای ارزشمندی هم انجام شد.

وی ادامه داد: این نوع نگاه منفی و مایوس کننده را باید کنار بگذاریم و کمک کنیم فرد منتخب دنبال حل مشکلات برود.

امام جمعه گرگان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همیشه بر تاثیرگذاری رای مردم تاکید دارند و هیچ کس نمی‌تواند در این زمینه خطایی داشته باشد.

وی خطاب به نامزدهای ریاست جمهوری تاکید کرد: طوری در مناظره ها صحبت کنید که مردم به راحتی حرف‌های شما را متوجه بشوند.

آیت‌الله نورمفیدی افزود: مردم انتظار دارند نامزدها آستانه صبر و تحمل‌ خود را بالا ببرند و کسی که می‌خواهد رییس جمهور شود، باید بتواند مشکل کوچک شدن سفره‌های مردم را حل کند.

وی در ادامه به فرا رسیدن سالروز شهادت آیت‌الله شهید بهشتی و هفته قوه قضاییه اشاره و ادامه داد: انتظار است تا روح این شهید بر قوه قضاییه و قضات حاکم باشد.

وی اضافه کرد: باید صلابت شهید بهشتی در طرفداری از حق و مبارزه با ظلم و ناحقی بر محاکم قضایی حاکم شود.

آیت‌الله نورمفیدی همچنین ضمن تبریک عید غدیر خم و به ولایت رسیدن امام علی (ع) بعد از پیامبر اسلام (ص) اظهار کرد: غدیر باید عامل وحدت مسلمین شود و نگاه‌ها را به سوی یک رهبری واحد صحیح و سالم متوجه کند.

  1 تیر 1403
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 70679
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام