افتتاح چهارمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی گرگان

4545

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در این دفاتر بیش از ۳۰ خدمت قضایی از جمله ثبت دادخواست، شکواییه ، دعاوی اعتراضی، دعاوی شورای حل اختلاف، امور مربوط به دیوان عدالت اداری، به صورت الکترونیک به مراجعان ارائه می شود.

به گزارش گلستان فردا، حیدر آسیابی با بیان این که این دفاتر در راستای سند تحول قضایی و تسهیل دسترسی مردم راه اندازی می شود، افزود: انتخاب متقاضیان راه اندازی این دفاتر سختگیرانه است و افرادی انتخاب می شوند که آشنایی کامل به مباحث حقوقی و قضایی داشته باشند.

وی گفت: افراد می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان، امور قضایی مانند ثبت دادخواست، شکواییه و لوایح خود را به صورت برخط و بدون مراجعه به دادگاه یا دادسرا برای هر نقطه در کشور انجام دهند و از آخرین وضعیت پرونده خود در دستگاه قضایی، آگاه شوند

حجت الاسلام سیدمحسن رسولی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان هم گفت: زیرساخت های حضور برخط در جلسات دادگاه ، ملاقات غیرحضوری با زندانیان و امکان پیگیری پرونده برای طرفین پرونده هم بدون مراجعه به دادگستری، در این دفاتر فراهم است.

رسولی گفت: تا پایان سال تعداد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان به 30 دفتر افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: از هفته گذشته خدمات جهادی ارائه خدمات الکترونیک قضایی رایگان در روستاهای استان هم توسط این دفاتر آغاز شده است.

 

  10 تیر 1403
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 70704
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام