مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان:
حضور مستمر آزمایشگاه سیار کنترل کیفی آب در مناطق زلزله زده استان گلستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از حضور مستمر آزمایشگاه سیار این شرکت با تمام تجهیزات در مناطق زلزله زده استان خبر داد.
به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، مهندس بهزاد هرمزی افزود: کارشناسان کنترل کیفی با یک دستگاه آزمایشگاه ناوگان سیار این شرکت با حضور فعال در مناطق زلزله زده و با انجام آزمون های مختلف و متعدد، نسبت به پایش کیفیت آب شرب مصرفی زلزله زدگان نظارت مستمر دارند.
وی تصریح کرد: از آنجایی که در میان مناطق آسیب دیده چند مورد روستای غیر تحت پوشش نیز وجود داشت مقداری پرکلرین به بهورزان خانه بهداشت تحویل و مخازن ذخیره آنان نیزگندزدایی شد.
هرمزی بیان داشت: گروه واحد سیار آزمایشگاه سیار آب شرکت آب و فاضلاب استان نیز به همراه کارشناسان آزمایشگاه آب از همان ساعت های اولیه در محل حادثه  با حضور فعال به پایش نقطه به نقطه در منطقه میزان ، کدورت، کلرآزاد و کیفیت باکتریولوژیک آب را بررسی و نمونه های اخذ شده با استفاده از مجموع روشهای Rapid Tests مورد آزمون قرارگرفتند که نتایج تمامی نمونه ها از کل مناطق پاک و عاری از هر گونه الودگی بود .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان در ادامه افزود : همکاران این شرکت تلاش کردند در مناطقی که با افت فشار شبکه به دلیل مرمت خطوط انتقال مواجه هستیم تانکرهای آبرسانی سیار با مقدار کلر آزاد در محدوده مجاز مستقر و آب شرب سالم و بهداشتی توزیع گردد .
وی در پایان به بخشی از اقدام های انجام یافته درخصوص آبرسانی به زلزله زدگان اشاره کرد و گفت: اکیپ آزمایشگاه سیار شرکت آب و فاضلاب استان تاکنون توانسته اند بیش از ۶۰ مورد کلرسنجی،۸۵مورد کدورت سنجی و ۲۶ مورد نمونه میکروبی در محل حادثه انجام دهند که مجموعه اقدامات کنترلی فوق در کنار عملیات ترمیم و توسعه بوده و آب شرب توزیعی در شرایط فعلی پاک و شرایط آن همچون قبل از وقوع این حادثه است و مشترکین جهت استفاده از آب توزیعی در شبکه آبرسانی میتوانند نهایت اطمینان خاطر را داشته باشند.

  19 شهریور 1399
بخش : رامیان / جامعه
کد خبر: 63762
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام