مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان:
پاکسازی محفظه اتاقک دریچه سدهای گلستان انجام شد

گرگان- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: بر اثر سیلاب اتاقک دریچه سدهای گلستان دچار آبگرفتگی شده بود و لای برداری و پاکسازی محفظه اتاقک دریچه سدها انجام شد.

علی نظری عصر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی وقوع سیلاب سهمگین در حوضه بالادست گرگانرود، این سیلاب پس از عبور از سدهای استان و جریان آب در مسیر رودخانه به دلیل حجم عظیم سیلاب وعدم گنجایش آب توسط رودخانه طبیعتاً تجمع آب در طول مسیر رودخانه ایجاد شد.

وی افزود: بخشی از این تجمع آب باعث شد که درون اتاقک محفظه دریچه سدها برگشت کرد و این مسئله در سد گلستان ارتفاع آب ۶ متر در داخل اتاقک محفظه دریچه سد و در سد بوستان سه متر این آبگرفتگی اتفاق افتاد.

مدیرعامل آب منطقه ای گلستان ادامه داد: با توجه به کاهش سیلاب و توجه ضرورت وحساسیت شرایط آبی، سریعاً تیم تخصصی شرکت با استفاده از مشاوره همکاران تخصصی مدیریت منابع آب و بخش خصوصی، بازدیدهایی را از سدهای کبودوال، گلستان و بوستان داشتند.

وی اضافه کرد: در این بازدیدها در حوضه سدکبودوال مشکل خاصی ملاحظه نشد.

نظری بیان کرد: در حوضه سد گلستان ارتفاع قابل ملاحظه آب در اتاقک محفظه دریچه حجم زیادی رسوب و گل و لای در داخل این محفظه ودر داخل تابلوهای برق دریچه ها رسوب کرده بود و حتی این آب با روغن هیدرولیک جک دریچه ها تداخل پیدا کرد که در صورت عدم توجه به این موضوع مهم می توانست در باز و بستن دریچه ها مشکلات حادی را به وجود بیارود.

وی افزود: با توجه به شرایط حادث شده با استفاده از خدمات آتش نشانی نسبت به شستشو و لایه برداری محفظه اتا قک دریچه ها اقدام و تمامی تابلو برق ها از گل و لای پاکسازی شد و کارشناس متخصص برق نسبت به بازبینی و شستشوی تابلوهای برق و سیم پیچی ها اقدام و با به کارگیری تجهیزات گرمایی، فرآیند خشک نمودن فضای اتاقک خصوصاً سیم پیچی ها و اتاقک برق در دست انجام است.
به گفته نظری همچنین در ادامه بازدید ها از محفظه اتاقک دریچه سد بوستان بازدید شد که در این سد نیز به ارتفاع سه متر در اتاقک محفظه دریچه ها آبگرفتگی رخ داده که خوشبختانه آسیبی به تابلوهای برق وارد نشده بود.

وی با اشاره به اینکه این اقدامات در سه روز گذشته انجام شد، تصریح کرد: با به کارگیری تجهیزات و نیروی انسانی نسبت به لای برداری و پاکسازی اتاقک دریچه محفظه این سد اقدام و مانور آزمایشی باز و بسته کردن دریچه ها با موفقیت انجام شد.

  9 فروردین 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 61486
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام