مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:
امام جواد (ع) سند مظلومیت تاریخ است

http://media.shabestan.ir/Original/1397/06/14/IMG08573607.jpg

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با اشاره به اینکه امام جواد (ع) سند مظلومیت تاریخ است، گفت: حکومت بنی‌عباس با به شهادت رساندن این امام لکه ننگ را در تاریخ به نام خود ثبت کردند.

به گزارش گلستان فردای ایران، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد اظهار کرد: امام جواد (ع) از امامان جوانی بودند که در جوانی به شهادت رسیدن و این باعث تأثر فروان مسلمانان شده است.
وی افزود: امام جواد (ع) ازجمله امامانی بود که در نوجوانی به امامت و در جوانی به شهادت رسیدند که شهادت ایشان یک توطئه تعریف ‌شده و مهندسی شده از طرف حکومت بنی‌امیه و بنی‌عباس بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: حکومت بنی‌امیه و بنی‌عباس نمی‌توانستند خاندان پیامبر (ص) را در زمان خود تحمل کنند و همیشه این خانواده را مزاحم خود می‌دانستند و تا زمان امام باقر و امام صادق (ع) بنی‌عباس ستم را بر این خاندان روا داشتند و از زمان امام صادق (ع) بنی‌عباس حکومت را به دست گرفتند و سعی کردند برای این خاندان احترام قائل شوند اما آرام‌آرام سخت‌گیری‌ها آغاز شد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه خاندان پیامبر(ص) واسطه فیض بین خداوند و بندگانش بودند، همیشه حمایت از حق، دفاع از مظلوم و درست‌کاری را توصیه می‌کردند و به همین منظور سلاطین سعی می‌کردند امام را از سر راه خود بردارند و اتفاقاتی رخ داد که آن‌ها نتوانستند امام جواد (ع) را تحمل کنند و تصمیم به شهادت آن حضرت گرفتند.
ولی نژاد با اشاره به اینکه امام جواد (ع) سند مظلومیت تاریخ است، اظهار کرد: ایشان از علم بالایی برخوردار بودند و عف و بخشش زیادی هم داشتند که با این خصوصیات کسی تصور نمی‌کرد مورد ستم قرار گیرد اما بنی‌عباس با به شهادت رساندن این امام لکه ننگ را در تاریخ به نام خود ثبت کردند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با اشاره به حدیثی از امام جواد (ع) هر آنچه آدم‌ها در توان دارند خداوند به همان مقدار توقع دارد به نیازمندان کمک‌رسانی شود، گفت: هرکسی در توان خود می‌تواند به نیازمندان جامعه کمک کند.
وی بابیان اینکه جواد یکی از اسم‌های مشهور است، افزود: در حقیقت نام امام جواد امام محمدتقی(ع) بود اما چون نسبت به فقرا و نیازمندان انفاق و خدمت‌رسانی زیادی می‌کرد مردم آن زمان نام ایشان را جواد الائمه انتخاب کردند.
ولی نژاد با اشاره به گرفتاری‌های موجود در جامعه امروز، اظهار کرد: دختران و پسران زیادی در آستانه ازدواج هستند که با مشکل اقتصادی مواجه هستند و یا افراد دیگری برای درمان، پرداخت قرض و دین، خرید وسایل اولیه زندگی چون فرش، یخچال و... که از ضروریات زندگی است با مشکل مواجه هستند که در همین راستا افراد با شناختی که دارند می‌توانند خدمت کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم که خدمت کردن هیچ‌گاه عیب نیست، هر فردی که نسبت به خانواده‌های نیازمند شناخت دارد می‌تواند کمک کند و این کار در روایات ائمه بسیار سفارش شده چراکه خداوند متعال برای آن ثواب و پاداشی بزرگ در نظر گرفته است.

  11 مرداد 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62565
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام