در صحن علنی شورای شهر گرگان مطرح شد:
طرح تفکیک زباله از مبدا به زودی اجرائی می شود/ بکارگیری زباله گردها

Image result for ‫صحن علنی شورای شهر گرگان به ریاست یوسفی‬‎

اعضای شورای شهر گرگان این بار در اقدامی جدی، پس از ایرادات طرح تفکیک زباله از مبداء، با اجرای این طرح موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری- تحلیلی گلستان فردای ایران، شامگاه امروز اعضای شورای شهر گرگان در یکصدو هفتاد و دومین جلسه علنی طرح تفکیک زباله از مبداء را در دستور کار قرار دادند و این طرح پس از گذشت سال ها بلاتکلیفی، بالاخره به تصویب رسید و اعضا به اجرایی شدن آن رای موافق دادند.

اعضای شورای گرگان در حالی به این لایحه رای موافق دادند که پیمانکار مربوطه موظف است تمامی بندهای قانونی این لایحه را به ظور تضمینی به اجرا گذارد و از آن تخلف نکند.

در جلسه یکی از اعضای شورای شهر گرگان با بیان اینکه وجود زباله گردها در پای صندوق های زباله یکی از معضلات شهر گرگان است، اظهار کرد: وجود این افراد علاوه بر نازیبا کردن چهره شهر خطرات زیادی از جمله ترافیک و یا حادثه برای این افراد بخصوص کودکان زباله گرد در شهر به همراه دارد که باید به ادامه این روند پایان داد.

ناصر گزرین افزود: آنچه که در این لایه حائز اهمیت است بحث درآمدزائی از زباله یا همان طلای کثیف برای شهر گرگان است و پیمانکار بعد از گذشت دو سال از عقد قرار داد موظف به پرداخت شود. 

در ادامه این جلسه علی اصغر یوسفی رئیس شورای شهر گرگان گفت: این لایحه هنوز به کمیته انطباق نرفته و بعد از کسب استعلام های مربوطه به این کمیته فرستاده خواهد شد.

یک عضو دیگر شورا هم با بیان اینکه مشکل نخاله های ساختمانی کمتر از مشکل تفکیک نکردن زباله ها نیست، اظهار کرد: همواره معتقد بودیم که در مدیریت پسماند باید فکر اساسی برای وضعیت اسفبار نخاله های ساختمانی در سطح شهر شود.

محمد ابراهیم جرحانی گفت: در این لایحه پیمانکار متعهد شده است که از افراد زباله گرد استفاده کند و اجرای همین برنامه موجب ساماندهی و بیکار نشدن آنان می شود.

فائزه عبدالهی عضئ دیگر شورای شهر گرگان با اشاره به اینکه هوز موفق به درامد زائی از طلای کثیف یا همان زباله نشده ایم، بیان کرد: چنانچه شهروندان علاقمند طرح تفکیک زباله رد سطح شهر گرگان به اجرا در آید، باید با ماموران آموزش و اجرای تفکیک زباله همکاری کنند تا علاوه بر فرهنگ سازی، زباله گردهای نابسامان از سطح شهر جمع اوری و ساماندهی شوند.

در ادامه این جلسه معاونت خدمات شهری شهرداری گرگان هم گفت: در هر منطقه گرگان ۱۰ نیرو برای آموزش و فرهنگ سازی به کارگیری شده و ۲۰ نفر هم عامل اجرایی هستند.

موسی الرضا صفری ادامه داد: همچنین برخی از زباله گردها هم می توانند در سه محل پردازش زباله به کارگیری شوند.

معاونت خدمات شهری شهرداری گرگان در ادامه اظهارکرد: سازمان موظف است که نسبت به شناسایی همه دوره گردها اقدام کرده و کسانی که سرپرست خانوار هستند را به کار گیری کند.

گفتنی است در پایان این جلسه رئیس شورای شهر گرگان طرح را در صحن علنی شورا اعلام و اعضاء نیز بعد از بحث و تبادل نظر به آن رای دادند.

  20 مرداد 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62595
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام