مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان گلستان:
طرح «بصیرت عاشورایی» در ۷۰بقعه متبرکه گلستان برگزار می شود

https://golestan.oghaf.ir/_WebAppFiles/golestan/News/Images/1fd71bca-5845-4b1e-b0a1-89b2fd9ffdfd.jpg

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی فرد مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان گلستان از اجرای طرح «بصیرت عاشورایی» در ۷۰بقعه متبرکه گلستان خبر داد

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی فرد با بیان اینکه امسال به مناسبت فرارسیدن ماه محرم، طرح «بصیرت عاشورایی» درآستان مقدس ۷۰امامزاده و بقعه متبرکه استان گلستان برگزار میگردد، افزود: از جمله برنامه های این طرح برگزاری ویژه برنامه های "لبیک یا حسین" در ۸بقعه متبرکه، "احلی من العسل" در ۹بقعه متبرکه ، "شیرخوارگان حسینی" در ۹ بقعه متبرکه،" ویژه برنامه شام غریبان در ۲۰ بقعه متبرکه و ...میباشد.
مدیر کل اوقاف او امور خیریه استان گلستان افزود: در دهه ی اول محرم برای بانوان همایشی با عنوان اجتماع رهروان زینبی(س) در ۱۳ بقعه متبرکه سطح استان برگزار می شود.
وی با اشاره به برپایی ۶ نمایشگاه محصولات فرهنگی با موضوع ترویج فرهنگ عاشورا، تصریح کرد: جهت تقویت فعالیت های فرهنگی در ایام دهه اول محرم، خیمه های معرفت با غرفه های متعدد در موضوعات کودک و نوجوان، مشاوره، پاسخگویی به مسائل شرعی، چند رسانه ای و ... در بقاع متبرکه برپا می شود.
حجت الاسلام سلیمانی فرد با اشاره به اینکه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف یکی از دیگر برنامه هایی است که در این دهه انجام خواهد شد افزود: در همین راستا ۹ ایستگاه "همه واقف باشیم" در بقاع متبرکه برپا می شود.

این مقام مسئول درادامه به حضور و فعالیت مبلغین و روحانیون اعزامی از شهر مقدس قم و نیز روحانیون بومی استان همزمان با آغاز ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) اشاره کرد وافزود: در این طرح تعداد۷۵مبلغ اعزامی از شهر قم و ۲۵۰مبلغ بومی استان با اجرای برنامه های متنوع مذهبی آماده همکاری می باشند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: هر ساله از محل موقوفاتی که توسط واقفین برای ماه محرم وقف شده برنامه هایی از جمله اطعام و تعزیه داری و... اجرا می شود.
حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی فرد در پایان افزود: از دیگر برنامه های این دهه می توان به برگزاری ویژه برنامه "لبیک یا رسول الله"، "مراسم شهادت امام رضا(ع)" ، برپایی ایستگاه های صلواتی و ...نیز اشاره کرد.

  9 شهریور 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62701
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام