مدیر حج و زیارت استان گلستان:
بیش از ۱۷۰۰۰ گلستانی در سامانه سماح ثبت‌نام کردند

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/7/8/10640890_428.jpg

مدیر حج و زیارت استان گلستان گفت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار گلستانی برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی امسال در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا))ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا)ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا)))، سیدعلی میرقاسم پور مدیر حج و زیارت استان گلستان با اشاره به برنامه اعزام مردم استان به پیاده‌روی اربعین حسینی اظهارداشت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۱۹۲ نفر گلستانی برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی امسال در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود تا پایان مهلت نام‌نویسی این تعداد ۲ برابر شود.

او افزود: ۱۶ موکب استان گلستان در شهر‌های زیارتی عراق و مرز مهران در کشورمان برای خدمات‌رسانی به زائران فعال می‌شوند.

مدیرحج و زیارت استان گلستان گفت: این موکب‌ها خدمات مختلفی مانند اطلاع‌رسانی، اسکان، تغذیه و خدمات پزشکی ارائه می‌دهند.

میرقاسم پور با اشاره به اعزام نیرو‌ها از ۷ مهر ماه به کربلای معلی، اظهار کرد: تعداد موکب‌های استان امسال افزایش یافته و در کربلا، سامرا، نجف و ... این موکب‌ها برپا شده است.

مدیر حج و زیارت استان گلستان افزود: از همه متقاضیان اعزام به این سفر معنوی درخواست می‌کنم که سریع‌تر در سامانه سماح ثبت‌نام کنند و حتما دارای گذرنامه معتبر باشند و به پیام‌ها و اطلاعیه‌های رسمی توجه داشته باشند.

میرقاسم پور اظهار کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده، زائران می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید و به شرط ثبت‌نام در سامانه سماح و همراه با گذرنامه معتبر (حداقل ۳ ماه در زمان اعزام) برای زیارت اربعین امام حسین (ع) وارد کشور عراق شوند.

او گفت: با توجه به حذف ویزا تعداد زائران افزایش می‌یابد و از زائران درخواست می‌شود تا به صورت گروهی اعزام شوند و از سفر انفرادی خودداری کنند.

  8 مهر 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62797
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام