شناسایی بیش از هزار کیلومتر مقطع قابل لایروبی در استان پس از سیلاب ؛
153 کیلومتر از رودخانه های گلستان پس از سیلاب لایروبی شد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: مقاطعی که پس از سیلاب سال 98 در 5 حوضه آبریز استان نیاز به لایروبی دارند، شناسایی شد، در مجموع بیش از هزار کیلومتر بود که وارد سامانه سجاد شده است و اعتبار مورد نیاز برای این لایروبی ها نیز مشخص شده است.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، مهندس حسین دهقان با بیان این که تاکنون و پس از سیلاب، حدود 153 کیلومتر از رودخانه ها و مجاری آبی استان لایروبی شده است، اظهار کرد: با توجه به ضرورت بهبود ظرفیت آبگذری رودخانه ها به دلیل انباشت و رسوب در رودخانه ها پس از سیل سال جاری، دولت 40 میلیارد تومان اعتبار با تخصیص 100 درصد به شرکت آب منطقه ای استان ابلاغ نمود.

ایشان اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع لایروبی رودخانه ها در حین سیلاب، در مدت مذکور حدود 105 کیلومتر از رودخانه ها و مجاری آبی استان لایروبی گردید و پس از خاتمه سیل نیز این اقدام ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به هزینه بالای لایروبی ها، اگر مجموع لایروبی حین سیلاب و اقدامات لایروبی پس از سیلاب شرکت آب منطقه ای را در نظر بگیریم، معادل اعتبار ابلاغی کار صورت گرفته است و قانونا باید اعتبارات تکمیلی که در سامانه سجاد وارد شده است ابلاغ، تا فعالیت ها ادامه یابد.

مهندس دهقان افزود: در حوزه بازسازی تاسیسات آبی خسارت دیده، نیز اعتبارات در این بخش ابلاغ شد که حدود 50 درصد تخصیص داشت.یعنی اعتبار ابلاغی معادل 38 میلیارد تومان بود که تنها 19 میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرد. در این حوزه، تاسیسات و مخازن، شبکه های آبیاری و زهکشی و تاسیسات برقی و مکانیکال و ... نیاز به مرمت و بازسازی دارد، که پروژه ها مشخص و در سامانه سجاد تعریف شده است.

  11 آبان 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62901
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات تلگرام