پیام استاندار گلستان به مناسبت پنجم آذر روز گرگان

پیام استاندار گلستان به مناسبت پنجم آذر روز گرگان

استاندار گلستان در پیامی پنجم آذر، روز گرگان و روز بسیج مستضعفان را تبریک گفت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان واقعه تاریخی 5 آذر گرگان، اظهار کرد: شهادت، هنر مردان خداست و دلاورمردان و شیر زنان گرگانی با بذل جان خویش روند پیروزی انقلاب اسلامی را تسریع کردند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، متن کامل پیام دکتر هادی حق شناس به شرح زیر است؛

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

دفاع از حقانیت، مبارزه با ظلم و حمایت از مظلوم همواره از ویژگی های برجسته تاریخی مردم استرآباد و جرجان کهن بوده است.

انقلاب اسلامی ایران در سال 1357 و میل به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، انگیزه های تاریخی مردم منطقه را شعله ور کرد و انسان هایی که باورهای دینی و میهنی خود را در اولویت می دانستند همگام با پیشوا و امام خویش، مبارزه علیه رژیم شاهنشاهی را در دستور کار خود قرار دادند و در 5 آذر تاریخ ساز شدند.

مردم گرگان در پنجم آذر با دست هایی خالی اما همتی متعالی، به مقابله با نیروهای مسلح حکومت پهلوی پرداختند و در نبردی نابرابر 14 شهید و شهیده را تقدیم راه استقلال و آزادی ایران سرفراز کردند.

نامگذاری 5 آذر به نام روز «قیام مردم گرگان» از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 95 و تصویب این روز به نام «روز گرگان» در صحن علنی شورای اسلامی این شهر، نشان از اهمیت این واقعه تاریخی دارد.

بی شک، گرگان به عنوان شهری تاثیرگذار در شمال کشور محسوب می شود و از ظرفیت های بالقوه بسیاری در مسیر توسعه برخوردار است که باید با همت عالی مردم و تلاش مدیران شهری به فعلیت درآید.

اینجانب ضمن تبریک 5 آذر روز گرگان به تمامی مردم شریف و قدرشناس استان و پاسداشت یاد و خاطره شهیدان سرفرار این روز، سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و هفته بسیج را به تمامی سلحشوران عرصه خدمت و بسیجیان فعال و گرانقدر تبریک عرض می نمایم و امیدوارم در سایه همت تمامی دلسوزان، شاهد بالندگی، توانمندی و توسعه گرگان و گلستان باشیم.

 

هادی حق شناس

استاندار گلستان

  4 آذر 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62966
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات تلگرام