ضدعفونی روزانه ناوگان حمل و نقل عمومی گلستان

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: به منظور حفظ و تامین سلامت شهروندان، ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای این استان به شکل روزانه و در هر نوبت سفر به دقت ضدعفونی می‌شود.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، مهدی میقانی افزود: این اقدام با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و با ضدعفونی سطوح قابل دسترس تمام وسایل حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای استان انجام می‌شود.

او اظهار داشت: همچنین تمام مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی نیز با جدیت ضدعفونی شده و پرسنل آنها آموزش‌های لازم را برای مقابله با ویروس فراگرفته اند.

 

میقانی افزود: در حال حاضر محدودیت تردد برای برخی از مسیرها همچون زاهدان، اهواز و فارس مطرح شده اما تقاضای ما از هموطنان این است که فقط در مواقع ضروری اقدام به مسافرت کنند تا ریسک ابتلا به بیماری کرونا و انتشار آن به حداقل برسد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان از تمام مسافران، رانندگان حرفه‌ای، مدیران و متصدیان شاغل در پایانه‌های فعال استان تقاضا کرد که ضمن رعایت اصول بهداشتی به ویژه دستورالعمل‌های صادره در این زمینه، با کارکنان مستقر در پایانه‌های مسافربری و مراقبان بهداشتی به خصوص در زمینه رعایت مسایل آموزشی ارایهشده و بهداشت فردی، همکاری لازم را داشته باشند.

 

وی گفت: توصیه‌های بهداشتی و تاکید بر پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری موجب کاهش چشمگیر سفرهای درون و برون استانی طی این مدت شده است.

در استان گلستان 11 هزار و 947 راننده با 9 هزار و 242 ناوگان و تحت پوشش 79 شرکت و 3 انجمن صنفی کارفرمایی کار جابه جایی کالاها را انجام می دهند.

39 شرکت و شعبه اتوبوسرانی با219 دستگاه اتوبوس و 700 راننده هم در گلستان فعال است که به طور میانگین روزانه 50 مسیر را سرویس دهی می کنند.

13 شرکت و شعبه سواری رانی و 24 شرکت و شعبه مینی بوسرانی با 2 هزار و 543 راننده هم در استان گلستان فعالیت دارند.

  25 اسفند 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 63320
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام