مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:
فعالیت یک‌هزار طلبه در ماه رمضان در گلستان

تصویر مرتبط

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان امسال یک‌هزار طلبه مشغول تبیین دین اسلام در گلستان بودند، گفت: عید فطر وداع شیرین مردم از ماه رمضان است که با آن خداحافظی می‌‎کنند و وارد مرحله جدیدی از زندگی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردا، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد ظهر امروز با تبریک عید سعید فطر به مسلمان جهان، عید سعید فطر را یکی از مهم‌ترین اعیاد اسلامی دانست و اظهار کرد: در حقیقت مردم عید فطر را به پاس یک ماه راز و نیاز و بندگی خداوند متعال جشن می‌گیرند و وداع شیرین در این روز رخ می دهد.

وی با اشاره به اینکه در تاریخ هم وادع شیرین و هم وداع تلخ وجود دارد، افزود: عید فطر وداع شیرین مردم از ماه رمضان است که با آن خداحافظی می‌کنند و وارد مرحله جدیدی از زندگی می‌شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: تعبیر اینکه صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت این است که بارفتن رمضان هزاران حیف و افسوس برجای گذاشته می‌شود اما با آمدن عید فطر هزاران شکر به همراه دارد چرا که انسان با روحی پاک فرصتی دوباره برای زندگی کردن و عبادت خدا را را پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم در ماه رمضان برای دعا، قرآن، راز و نیاز بیشتر و حضور در اماکن مذهبی وقت گذاشتن و در عید فطر آنچه به دست آوردند را از خداوند متعال سپاسگزاری می‌کنند، یادآورشد: عید فطر عید کاذبی نیست در حقیقت با برگزاری عید فطر برنامه ویژه ای به شکرانه یک ماه بندگی و عبادت خداوند برگزار می‌کنیم در عید فطر مردم ما آنچه که به زیبایی خلق کردند جشن می‌گیرند.

ولی نژاد با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان امسال بیش از یک‌هزار طلبه مشغول تبیین دین اسلام در گلستان بودند، اظهار کرد: تمامی علما و مبلغانی که در طول ماه مبارک رمضان در استان مشغول فعالیت بودند در روز عید فطر نماز عید فطر را اقامه و زکات فطریه مردم روزه‌دار را برای نیازمندان جمع‌آوری خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: نماز عید فطر در مصلی‌های شهرستان‌های استان، اماکن مذهبی، برخی از حسینیه‌ها، تکایا و روستاهایی که دارای روحانی هستند اقامه می‌شود.

  14 خرداد 1398
بخش : فرهنگی
کد خبر: 62230
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام