رئیس شورای عالی زکات کشور:
۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری می‌شود

گلستان| 400 میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری می‌شود

رئیس شورای عالی زکات کشور گفت: سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد که پیش‌بینی می‌شود امسال مردم زکات بیشتری پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردای ایران( گلستان فردا) حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در همایش زکات استان گلستان اظهار کرد: سال گذشته 400 میلیارد تومان زکات در کشور جمع‌آوری شد و امسال نیز امیدواریم بیش از سال قبل، مردم زکات پرداخت کنند.

وی با تأکید بر حمایت و تقویت بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: حمایت از کشاورزی به ویژه در استان‌هایی مانند گلستان سبب بالا رفتن درآمد کشاورزان و در نهایت افزایش میزان زکات می‌شود.

رئیس شورای عالی زکات کشور بیان کرد: بخشی از محصولات استراتژیک و مهم کشور در استان گلستان تولید می‌شود برای همین این منطقه همواره مورد توجه قرار دارد.

وی با بیان اینکه پیام زکات انسان‌دوستی و کمک به همنوع است گفت: در جامعه‌ای که فقر وجود داشته باشد دین کمرنگ می‌شود و انواع آسیب‌ها و بزه‌ها در آن رشد می‌کند. برای همین یکی از مهم‌ترین اولویت‌های نظام اسلامی برطرف کردن فقر و کمک به نیازمندان است.

تقوی افزود: ما می‌توانیم از محل زکات برای آزاد فلسطین و کمک به جبهه مقاومت استفاده کنیم اما وجوهات ما در شرایط کنونی به اندازه‌ای نیست که بتوانیم وارد این عرصه‌ها شویم.

  3 شهریور 1398
بخش : فرهنگی / مذهبی
کد خبر: 62667
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام