سرپرست استانداری گلستان:
تخلیه آب از ۲۵۰۰ هکتار اراضی گلستان تا ۱۰ روز آینده

تخلیه ی آب از اراضی استان گلستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
سرپرست استانداری گلستان گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان هنوز زیر آب هستند که تا ۱۰ روز آینده آب از این زمین‌ها نیز تخلیه می‌شود.

به گزارش گلستان فردا ؛ میرمحمد غراوی  در برنامه زنده «پیگیری» تیتر امشب شبکه خبر با موضوع عملکردها و مشکلات مناطق سیلزده با محوریت خسارات بخش کشاورزی اظهار کرد: از ۶ هزار و ۸۰۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت استان بیش از ۱۱۰ هزار هکتار در سیلاب اخیر خسارت دیدند.

 

وی تصریح کرد: پیش بینی ما این بود که در سال جاری با توجه به بارش‌های صورت گرفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم و ۱۴۵ هزار تن کلزا برداشت شود.

 

سرپرست استانداری گلستان گفت: ۳ هزار و ۹۵۸ پرونده کشاورزی در گلستان تشکیل شده و تاکنون برآورد ۴۹ میلیارد و ۵۵۹ میلیون تومان صورت گرفته که براساس ۵۰ درصد پرداخت، ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده و تا چند روز آینده این رقم به ۲۴ میلیارد و ۷۸۰ میلون تومان می‌رسد.

 

غروای گفت:  ۱۲ هزار هکتار از اراضی آسیب دیده که کشت اول را از دست داده‌اند، وارد کشت دوم شدهاند.

 وی خاطرنشان کرد: هیات دولت ۲۵۴ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ چهار درصد را نزد هشت بانک عامل استان برای کشاورزان قرار داده و پرونده‌ها در حال ارائه بانک‌ها هستند.

 

سرپرست استانداری گلستان گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان هنوز زیر آب هستند که تا ۱۰ روز آینده آب از این زمین‌ها نیز تخلیه می‌شود.

 

غراوی افزود: با توجه به اینکه در کنار زمین‌های کشاورزی ۷۷ واحدهای تولیدی کشاورزی شامل مرغداری‌ها خسارت دیده‌اند و ۱۸۵ نفر اشتغال خود را از دست داده‌اند، تلاش داریم تسهیلات قبلی آنان را امحال کنیم.

 

وی ادامه داد: هنوز اعتبار لازم برای اجرای پروژه‌های زیرساختی ابلاغ نشده و ما با توجه به فصل برداشت محصول و آسیب دیدن جاده‌های بین مزارع و انتقال محصولات کشاورزان از زمین به مراکز خرید نیازمند توجه ویژه دولت داریم.

  18 خرداد 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 62245
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام