استاندار گلستان:
تصویب ۳۰ پروژه اولویت‌دار در ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی گلستان

Image result for ‫حق شناساستاندار گلستان‬‎

استاندار گلستان گفت: از هر استانی خواسته شده ۳۰ پروژه شاخص خود در اقتصاد مقاومتی را مطرح کنند که در این جلسه ۱۵ پروژه استان مصوب شد و ۱۵ پروژه نیز در دست بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردا، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق‎شناس در چهل و نهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: انتخاب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی باید با نگاه حل مشکلات مردم باشد.

وی افزود: از هر استانی خواسته شده 30 پروژه شاخص خود در اقتصاد مقاومتی را مطرح کنند که در این جلسه 15 پروژه استان مصوب شد و 15 پروژه نیز در دست بررسی است.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: در خصوص پروژه‎های اقتصاد مقاومتی باید توجه ویژه‌ای به طرح‌هایی که نیازمند کمک هستند داشته باشیم و همچنین پروژه‎هایی در حوزه‌های زیرساختی استان تعریف کنیم.

وی با اشاره به حمایت اعتباری که از طریق صندوق توسعه ملی از استان‌های سیل‌زده صورت خواهد گرفت، گفت: این اعتبار باید در پروژه‌هایی تزریق شود که قابلیت بهره‌برداری در سال‌های 98 و 99 را دارند.

حق‌شناس تکمیل سدنرماب را یکی از از مهم‌ترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در استان برشمرد و افزود: تکمیل این پروژه می‌تواند به استان در مشکلات آینده کمک جدی کند.

وی بیان داشت: سد نرماب 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند 160 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل است و دریاچه آن قابلیت ذخیره‌سازی 120 میلیون مترمکعب آب را دارد و می‌تواند در بحران‌ها مانع بسیاری از خسارت‌ها به استان شود.

استاندار گلستان ادامه داد: اگر پیش از سیل اخیر این سد تکمیل و آبگیری می‌شد دست کم 50 درصد خسارت‌ها نیز کاهش می‌یافت.

  27 تیر 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 62506
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام