استاندار گلستان در دیدار با سفیر ایران در جمهوری ترکمنستان:
با ظرفیت های کشاورزی استان به دنبال افزایش تجارت هستیم/آماده دیدار با استاندار بالکان هستیم

استاندار گلستان با اشاره به مسیرهای زمینی, ریلی, دریایی و هوایی این استان با جمهوری ترکمنستان اظهار کرد:با توجه به ظرفیت های کشاورزی استان و تولید بیش از ۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی به دنبال افزایش تجارت با کشورهای همسایه هستیم .

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، دکتر هادی حق شناس امروز پنج شنبه یکم اسفند در دیدار با غلام عباس ارباب خالص با اشاره به اشتیاق دوطرف جهت ارتقا روابط تصریح کرد: آمادگی دیدار با استاندار بالکان را داریم و معتقدیم ارتقا روابط ابتدا باید در سطح محلی و بعد ملی صورت گیرد.
وی افزود:در دهه فجر با اعتبار ۲۹ میلیارد تومان تکمیل خط عریض و نرمال راه آهن در اینچه برون انجام شد و در حال حاضر منتظر ترکمنستان برای تکمیل ۲۰۰ متر خط عریض هستیم تا راه ریلی جهت جابجایی بار مورد استفاده قرار گیرد.
استاندار گلستان گفت: آمادگی داریم مراسم سالگرد مختومقلی فراغی شاعر و عارف بزرگ ترکمن را امسال با شکوه تر از گذشته برگزار کنیم و در این راستا امیدواریم شاهد همکاری جمهوری ترکمنستان نیز باشیم.
دکتر حق شناس با اشاره به مشترکات استان گلستان با جمهوری ترکمنستان یادآور شد: آمادگی برگزاری نمایشگاه های مشترک و مسابقات ورزشی مشترک را داریم و از هر ارتباط مشترکی استقبال می کنیم
همچنین در این دیدار دکتر ارباب خالص سفیر ایران در ترکمنستان از آمادگی این کشور در مسیر گسترش روابط خبرداد و گفت :تلاش داریم با استفاده از ظرفیت های موجود در استان زمینه ارتقا روابط را فراهم آوریم.

  1 اسفند 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 63245
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام