فرماندار گرگان:
مردم گلستان در استقبال از ریاست جمهوری سنگ تمام بگذارند / انتقال آب از سد نرماب به گرگان از برنامه های این سفر

فرماندار گرگان گفت: مردم گلستان در استقبال از ریاست جمهوری سنگ تمام بگذارند.

سیدابوالقاسم صفوی شامگاه جمعه در نشست با موضوع سفر ریاست جمهوری به گلستان که در فرمانداری گرگان تشکیل شد، اظهار کرد: استقبال از ریاست جمهوری و حضور در ورزشگاه گنبدکاووس که وی در آنجا حضور می یابد در دنیا منعکس می شود.

وی افزود: تحریم های آمریکا شدت یافته و آن ها می خواهند ایران را در انزوا قرار دهند بنابراین حضور مردم در این برنامه نه تنها در داخل کشور بلکه در تصمیم گیری های آمریکا و دیگر کشورها تأثیر می گذارد.

صفوی ادامه داد: دشمن به این امید بوده که زمینه سقوط کشور فراهم است و همواره خبرهای مبنی بر آشوب و شورش از ایران را بازتاب می دهد اما همگان می دانند چهار ستون بدن کشور روز به روز محکم تر می شود و در استقلال کامل هستیم.

وی با بیان این که استقبال مردم از ریاست جمهوری امید دشمن را نقش بر آب خواهد کرد، اضافه کرد: آمریکا سعی دارد اروپا را فریب دهد که از ایران جدا شود بنابراین از هر روشی برای این کار استفاده می کند.

صفوی تأکید کرد: ریاست جمهوری در گرگان دیداری با نخبگان و نشستی با علما خواهد داشت و مرکز ترومای شهید نبوی پنج آذر گرگان را افتتاح می کند علاوه بر آن چند ویدیو کنفرانس داشته و ملاقات عمومی ندارد.

انتقال آب از سد نرماب به گرگان

فرماندار گرگان اظهار کرد: از جمله مشکلات گرگان کمبود آب است که ما در صدد چاره جویی آن هستیم و یکی از پیشنهاداتی که در این سفر از رئیس جمهور می خواهیم انتقال آب از سد نرماب به گرگان است که تنها سدی در استان بوده که ۲۸۶ میلیون متر مکعب آب دارد.

صفوی با بیان این که این سد برای کشاورزی طراحی شده است، گفت: می توان با ایجاد تصفیه خانه، پایاب آن را تا گرگان لوله کشی کرد و اگر این اتفاق بیفتد تا ۵۰ سال آینده شهرستان گرگان بیمه می شود.

وی ادامه داد: ۱۵ و ۲۰ سال از عمر چاه های گرگان گذشته و اجرا طرح فاضلاب هم که در دست اقدام است، نزولات آسمانی هم کم شده و سطح آب چاه ها هم روز به روز پایین تر می رود و ظرفیت سد شصت کلاته هم که تنها دو میلیون متر مکعب است جوابگو نخواهد بود.

صفوی گفت: قرار است روزی ۹ هزار متر مکعب از دریا استحصال شود و تلاش می کنیم که آب به سمت گرگان بیاید اما شهرهای بندرترکمن و گمیشان در اولویت هستند.

وی با بیان این که از علی آبادکتول هم نمی توان آب بیاوریم، ادامه داد: کم آبی بحران جدی برای گرگان است و می توان از رئیس جمهور خواست که آب از چهل چای با ۹۰ کیلومتر لوله کشی به گرگان بیاید و مبلغ پروژه هم هزار میلیارد تومان است.

صفوی یادآور شد: می توان برنامه های ویژه ای برای استقبال از ریاست جمهوری در روستاهایی که در مسیر فرودگاه قرار دارند در نظر گرفت و باید تلاش کنیم که حضور مردم پررنگ باشد.

وی با بیان این پروژه های سفر بسته شده و عددها هم مشخص است، بدون اشاره به رقم پروژه ها در استان تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که پنج برابر رقم سفر قبلی برای پروژه های گلستان اعتبار مصوب شده است.

صفوی گفت: اکنون پای مجد و عظمت ایران در میان است و باید مردم شهرستان گرگان و دیگر شهرستان ها هم در گنبدکاووس حضور یابند و اتحاد خود را نشان دهیم.

وی بیان کرد: ممکن است نقص هایی در کشور وجود داشته باشد اما برای حفظ تمامیت ارضی کشور باید متحد بود و از صیانت کشور دفاع کنیم.

  21 دی 1397
بخش : خبرها / گرگان / دولت
کد خبر: 60867
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام