رئیس کل دادگستری گلستان:
برخورد قضایی با کارشکنان در مسیر تولید / متخلفان به مردم معرفی می شوند

https://static2.mojnews.com/thumbnail/QyZhI9QZPcfm/ZRF7Lmw5ugQZ9M8xIGBQMqD9e54XxTUIZI1mWhJUOkt-br3CPJXA7sNubOhGu0AP/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3+%DA%A9%D9%84+%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C+%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86.jpg

به گزارش گلستان فردا رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه از تشکیل کارگروهی برای شناسایی گلوگاه های فساد در ادارات استان خبر داد و گفت : این کارگروه ذیل شورای قضایی استان فعالیت می کند و وظیفه آن اعلام اولویت های برخورد با فساد و ارائه راهکارهای عملی برای پیشگیری از بروز فساد  است .

هادی هاشمیان با تاکید بر برخورد جدی دستگاه قضایی با فساد گفت : کسانی که فساد آنان محرز و در دادگاه ثابت شود از طریق رسانه ها به مردم معرفی می شوند .

هاشمیان در ادامه سخنان خود برای مدیرانی که نظارت بر زیرمجموعه خود را جدی نمی گیرند هم خط و نشان کشید و گفت :  بر اساس قانون مجازات اسلامی مدیرانی که از فساد زیرمجموعه خود مطلع باشند اما با آن برخورد نکنند و یا به دستگاه قضایی گزارش ندهند در فساد آنان شریکند و با آنان نیز برخورد می شود .

رئیس شورای قضایی استان ادامه داد : مدیران وظیفه ی حاکمیتی دارند و نباید در شناسایی و برخورد با متخلفین منتظر دستگاه های نظارتی بمانند .

هاشمیان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رونق تولید گفت: فعالان اقتصادی در مراجعه به دستگاه قضایی می گویند  کارشناسان برخی دستگاه ها به جای آن که حامی تولید باشند به عنوان سد عمل می کنند که این یکی از مصادیق فساد است .

این مقام ارشد قضایی استان گفت : مدیران باید با کارشناسانی که در مسیر تولید کارشکنی می کنند برخورد کنند و اگر برای برخورد با مشکل مواجهند اطلاعات را به دادگستری ارائه دهند تا از طریق قضایی ورود کنیم .

نشست های ماهانه شورای قضایی استان با هدف افزایش انسجام دستگاه های تابعه قوه قضاییه در استان و استفاده از ظرفیت های این دستگاه ها برای ارائه خدمات بهتر به مردم برگزار می شود .

شورای قضایی با ریاست دادگستری و عضویت اداره کل های پزشکی قانونی ، تعزیرات حکومتی ، ثبت اسناد و املاک ، بازرسی ، زندان ها و سازمان قضایی نیروهای مسلح  برگزار می شود.

  22 اردیبهشت 1398
بخش : خبرها / قضاییه
کد خبر: 62018
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام