استاندار گلستان خبر داد:
افتتاح و آغاز عملیات سه هزار و ۱۴۱ طرح در دهه فجر امسال

افتتاح و آغاز ساخت سه هزار و ۱۴۱ پروژه گلستان در دهه فجر

استاندار گلستان با اعلام این خبر که در دهه فجر امسال سه هزار و 141 طرح در استان افتتاح و یا عملیات اجرائی آن آغاز می شود عنوان کرد که این طرح ها با صرف افزون بر ۵۸ هزار و ۶۷۳ میلیارد ریال اعتبار انجام می شود.

به گزارش گلستان فردا، عصر امروز هادی حق شناس در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان برگزار شد، اطهار کرد: از مجموع اعتبارات دهه فجر امسال استان ۳۵ هزار میلیارد ریال مربوط به افتتاح ۲ هزار و ۵۳۳ طرح و بقیه برای آغاز ساخت ۶۰۸ پروژه عمرانی و اقتصادی است.

وی افزود: سال گذشته ۳۰ هزار میلیارد ریال طرح و پروژه در استان افتتاح شده یا عملیات ساخت آن آغاز شده بود که این رقم امسال افزون بر ۲۸ هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

 وی به اجرای پروژه راه‌آهن گرگان - مشهد اشاره کرد و گفت: مطالعه برای اجرای این طرح کماکان ادامه دارد اما ساخت آن به دلیل نیازمندی به بودجه زیاد از اولویت های دولت کنار گذاشته شد.

استاندار گلستان به مراحل اکتشاف نفت در مناطق شمال گلستان اشاره کرد و گفت: احداث جاده دسترسی و آماده‌سازی کمپ و محوطه چاه نفت این منطقه هفته دولت امسال آغاز شد و در حال حاضر تلاش برای انتقال دکل‌های نفتی از جنوب به این منطقه ادامه دارد.

حق شناس اظهار امیدواری کرد که اکتشاف نفت در گلستان با فراهم کردن کامل مقدمات آن تا پایان امسال آغاز شود.

به گفته وی توسعه گلستان با وجود تحریم ها روند رو به رشدی داشته است به گونه ای که در سال ۹۲ میزان تولید محصولات کشاورزی در گلستان ۳ میلیون تن بوده که این رقم امسال با وجود اعمال تحریم‌ها به پنج میلیون تن رسیده است.

  11 بهمن 1399
بخش : خبرها / فرهنگی / جامعه
کد خبر: 63913
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام