مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری:
دهیاران زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنند

تصویر مرتبط

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گلستان گفت: سرنوشت و مدیریت جمعیتی روستاها بدست دهیاران است و آنان در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نقش موثری دارند.

به گزراش پایگاه خبری گلستان فردا، به نقل از رواط عمومی استانداری گلستان، حمیدرضا چوبداری عصر امروز در نخستین همایش دهیاران بخش مرکزی  شهرستان گنبد کاووس اظهار کرد: دو نکته مهم و اصلی که در انتخابات به آن ‌کمتر پرداخته می‌شود بی‌طرفی دهیاران نسبت به‌ کاندیداهای شرکت کننده در انتخابات  و زمینه‌سازی برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است. افزایش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات از توصیه‌های مقام‌ معظم رهبری است که باید موردتوجه‌ واقع شود.

وی افزود: دهیاران نقش موثری در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند. با توجه ‌به مشکلات اقتصادی جامعه، دهیاران با ایجاد جو صمیمی و دلگرم کننده سبب خواهند شد تا مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و ‌تقسیمات کشوری استانداری بیان داشت: لازم است تا دهیاران قانون انتخابات را مطالعه و در ارتباط با کاندیداها و نماینده فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی مسائل قانونی را رعایت کنند. این امر سبب ‌می‌شود تا شبهه جانبداری دهیاران از یک فرد به عنوان ‌کاندیدا در انظار عمومی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: دهیاران به نوعی زیرمجموعه وزارت ‌کشور هستند و بیشترین ارتباط را با این وزارتخانه دارند. بنابراین باید شناخت کامل و جامعی از وزارت کشور داشته باشند. آنان باید آسیب‌ها و‌نیازهای جامعه هدف خود را بشناسند تا بتوانند بموقع عمل کنند.

احمد نعمیمی، رئیس اداره امور مالیاتی گنبدکاووس نیز در این همایش اظهارداشت: سال گذشته 45میلیارد تومان مالیات در گنبدکاووس وصول شد که نسبت به سال پیش از آن 11 درصد افزایش داشت. این در حالی است که 12 درصد از برنامه تعیین شده عقب‌تر هستیم.

وی افزود: سال قبل 10 میلیارد و 400 میلیون تومان به شهرداری گنبدکاووس و 350 میلیون تومان به شهرداری اینچه برون به عنوان‌عوارض پرداخت شد و همچنین 175 میلیون تومان نیز به روستاهیا فاقد دهیاری پرداخت شده است.

رئیس اداره امور مالیاتی گنبدکاووس بیان داشت: مهلت ارائه اظهارنامه‌مالیاتی از اول خرداد تا پایان همین ماه است. اظهارنامه به صورت تمام الکترونیک بوده و نیاز نیست افراد حضور فیزیکی در اداره داشته باشند. سال گذشته 11 هزار و 500 اظهارنامه در شهرستان ارائه شد.

عبدالقدیر کریمی، فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز یکی از دغدغه‌های مهم در سالجاری را برگزاری انتخابات دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا مانند انتخابات سال‌های گذشته‌ حضور و مشارکت حداکثری مردم را داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به حضور اقوام و ‌مذاهب مختلف در شهرستان، خط قرمز ما وحدت، همبستگی و آرامش بین مردم بوده و در عین حال مهمترین وظیفه ‌ما نیز به عنوان یک نهاد حاکمیتی، ایجاد امنیت و آرامش در شهرستان است.

معاون استاندار و فرماندارویژه گنبدکاووس بیان داشت: اولویت دهیاران باید حفظ وحدت و همبستگی بین مردم باشد. برای ایجاد و حفظ این وحدت گاهی اوقات باید از برخی ملاحظات شخصی به خاطر منافع عمومی صرفنظر کنیم. همه باید بدانند و تلاش کنند تحت هیچ شرایطی وحدت و وفاق را تحت الشعاع گروه و یا شخص خاصی قرار ندهیم.

وی با بیان اینکه با وجود گرمای طاقت‌فرسای تابستان امسال مشکلات احتمالی در حوزه آب و برق وجود خواهدداشت، ادامه داد: نباید اجازه دهیم این مشکلات و تنش‌ها به وحدت و همبستگی عمومی مردم لطمه بزند.

کریمی گفت: اولویت ما در حوزه مسائل روستاها، مسائل امنیتی است. دهیاران موضوعات سرقت، شیوع موادمخدر و یا آسیب‌های اجتماعی و حمل سلاح‌های غیرمجاز را مورد توجه قرار داده و گزارش دهند. نصب دوربین در روستاها می‌تواند در کاهش بسیاری از معضل‌های اجتماعی و امنیتی موثر باشد.

رضا باقری، بخشدار مرکزی گنبدکاووس اظهارداشت: در حوزه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دچار بروکراسی کشنده اداری در روند اخذ مجوزها شده است. استعلام و اخذ مجوز گاهی اوقات تا یکی دو سال طول می‌کشد و این سبب از بین رفتن انرژی و دلسردی سرمایه‌گذار می‌شود.

بخشدار‌مرکزی گنبدکاووس اظهارداشت: در شهرهای دیگر استان ‌شاهد رشد و راه‌اندازی طرح‌های بوم گردی هستیم در حالیکه در گنبدکاووس اخذ مجوز و استعلام برای این طرح‌ها بسیار طولانی است.

  28 خرداد 1398
بخش : سیاسی
کد خبر: 62319
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام