گلایه رئیس کل دادگستری گلستان؛
برخی مسئولان دستگاه های اجرایی در جلسات شورای پیشگیری حاضر نمی شوند

تصویر مرتبط

رئیس کل دادگستری گلستان با گلایه از برخی مسئولان گفت: متاسفانه برخی مسئولان دستگاه های اجرایی به مقوله پیشگیری توجه نکرده و در جلسات این شورا حاضر نمی شوند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردا، به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم گلستان اظهار کرد: به علت اینکه برخی مدیران اجرایی به وظیفه خود در مقوله پیشگیری درست عمل نمی کنند، دستگاه قضایی مجبور به تصدی گری و پیش قدم شدن در این زمینه بوده در حالی که وظیفه ما مطالبه گری است.

وی با تاکید بر اینکه خواسته مردم از دستگاه قضایی برخورد با مدیران متخلف است، خاطرنشان کرد: دادستان ها، مدیرانی را که در زمینه پیشگیری از وقوع جرم، بی توجه بوده و اقدامی نمی کنند به میز محاکمه بکشانند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پیشگیری وقوع جرم در بین دستگاه های اجرایی گلستان مغفول مانده است.

هاشمیان افزود: وقتی مسئولان رده بالای دستگاه های اجرایی به مقوله ی پیشگیری کم توجه هستند، شاهد خسارت های زیاد در حوادث و بلایای طبیعی مانند سیلاب اخیر گلستان هستیم.

وی در ادامه به مضرات آتش زدن کاه و زمین های کشاورزی در استان اشاره کرد و گفت: روزهای گذشته در بازدیدی که از استان داشتیم مواردی از آتش زدن بقایای گیاهی را مشاهده کردیم و از دادستان های این شهرستان ها خواستیم علاوه بر برخورد با کسانی که اقدام به این کار می کنند، مسئولان دستگاه های اجرایی را هم که برای پیشگیری از اتش زدن بقایای گیاهی اقدامی نکرده اند بازخواست کنند.

به گفته هاشمیان آتش زدن بقایای گیاهی علیرغم هشدارهایی که داشتیم همچنان در استان ادامه دارد و این نشان می دهد که دستگاه های اجرایی متولی آنچنان که باید بر امر پیشگیری اهتمام ندارند.

  25 خرداد 1398
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 62298
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام