پیشرفت فیزیکی 30 درصدی سد آقدکش آق قلا

https://www.iribnews.ir/files/fa/news/1399/11/12/5972537_382.jpg

استاندار گلستان از پیشرفت فیزیکی 30درصدی سد آقدکش در بستر رودخانه بزرگ گرگانرود خبر داد و گفت: برای اتمام این پروژه نیاز به 200 میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش گلستان فردا، هادی حق شناس، استاندار گلستان با بیان اینکه برای اتمام سد آقدکش آق قلا نیاز به 200 میلیارد تومان اعتبار است، اظهار کرد: تلاش است بخشی از اعتبارات این پروژه طی سال آینده تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته حدود 25میلیارد تومان برای این سد تامین اعتبار شد، افزود: در حال حاضر این پروژه با 30درصد پیشرفت فیزیکی مواجه است.

استاندار گلستان با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده از تمامی رودهای منشعب از گرگانرود حدود 800مترمکعب آب سرازیر می‌شود که 400مترمکعب آن قبل از رسیدن به سد آقدکش یا منحرف می شوند و یا در سدهای دیگر جمع آوری می شود، گفت: سد آقدکش در صورت تکمیل می تواند 400مترمکعب باقیمانده را جمع آوری و توزیع کند.

گفتنی است سد چند منظوره آقدکش در کنار پیشگیری از سیلابی شدن گرگانرود مصارف کشاورزی، صنعتی و زیست محیطی هم خواهد داشت.

  12 بهمن 1399
بخش : آق قلا / اقتصادی
کد خبر: 63923
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام