آغاز اصلاح مرزبندی جنگل «قرق» با اراضی زراعی با ورود مدعی‌العموم در گلستان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از آغاز کار تعیین مرز اراضی زراعی با پارک جنگلی «قرق» با ورود مدعی‌العموم به‌منظور جلوگیری از جنگل‌خواری خبر داد.

به گزارش گلستان فردا، هفته گذشته و در پی گزارش‌های مردمی به دادستانی مرکز استان گلستان در خصوص یک مورد جنگل‌خواری در پارک جنگلی «قرق» موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان پس از بازدید از منطقه، مسئولان ارشد منابع طبیعی استان گلستان را به دادسرای گرگان فراخواند و به آنان یک هفته مهلت داد تا با نصب بنچ مارک (علائم مرجع) مرز دقیق اراضی زراعی با جنگل را مشخص کنند و جلوی پیشروی آرام و تدریجی به جنگل قرق را بگیرند.

محمود اسپانلو گفت: امروز و پس از پایان مهلت یک هفته‌ای، بررسی منطقه نشان می‌دهد اداره منابع طبیعی شهرستان گرگان، کار نصب بنچ مارک در تمام نوار مرزی جنگل با زمین‌های کشاورزی منطقه قرق را آغاز کرده‌است و دادسرای گرگان هم بر اجرای این طرح تا زمان تکمیل آن نظارت می‌کند.

اسپانلو گفت: متخلفان در این منطقه با تبرزنی به تنه درختان جنگلی، درختان را خشک می‌کردند و سپس مرز زمین‌های کشاورزی را به سمت جنگل پیش می‌بردند که با نصب علامت‌های جدید از دست‌اندازی به عرصه‌های جنگلی این منطقه جلوگیری می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان از مردم دعوت کرد تا با گزارش تخلفات احتمالی به دادستانی مرکز استان گلستان، در حفظ منابع ملی و جلوگیری از دست‌اندازی به عرصه‌های ملی و منابع طبیعی استان گلستان مشارکت کنند.

پارک جنگلی قرق در ۲۴ کیلومتری گرگان بین دو شهر گرگان و علی‌آباد کتول قرار دارد.

  13 آذر 1400
بخش : علی آباد / اقتصادی
کد خبر: 65947
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام