مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:
پیشرفت ۷۰درصدی باغ موزه دفاع مقدس در مرکز گلستان

باغ موزه دفاع مقدس در مرکز استان گلستان به پیشرفت ۷۰درصدی رسیده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان فردا، سرهنگ محمدرضا کاظمی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در گلستان با اعلام این خبر گفت: تکمیل باغ موزه دفاع مقدس در گرگان به ۲۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که امیدواریم با تامین آن در اسرع وقت شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.

وی با بیان اینکه حدود ۳هزار ساعت مصاحبه شفاهی از رزمندگان و ایثارگران استان جمع آوری کرده ایم، افزود: این مصاحبه‌ها به عنوان سرچشمه می‌تواند به فرآورده‌های مختلف رسانه‌ای تبدیل شود و از هر فردی که مهارتی ر این زمینه دارد، برای همکاری دعوت می‌کنیم.

وی ادامه داد: خاطرات ۵۵۰بانوی ایثارگر در استان نیز جمع آوری شده است که جلد اول آن با عنوان "ریحانه‌های خاکی" در هفته دفاع مقدس رونمایی می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان اضافه کرد: تا کنون ۱۴۷کتاب تدوین و منتشر کردیم و تا پایان امسال نیز ۳۰کتاب صوتی منتشر خواهد شد.

سرهنگ کاظمی افزود: در کل کشور، از ۲۱۶هزار شهید، ۱۸۸هزار شهید دفاع مقدس هستند که ۱۶هزار تَن از آن‌ها در بمباران به شهادت رسیدند.

وی گفت: در طول جنگ تحمیلی، ۵۳۲موشک از سوی رژیم بعث عراق به ۲۵شهر ایران پرتاب شد که ۴۱۰موشک به مناطق مسکونی اصابت کرد.

سرهنگ کاظمی خاطرنشان کرد: سهم استان گلستان، بیش از ۴هزار شهید، ۴۸هزار ایثارگر، ۱۲۰۰آزاده، ۱۳هزار جانباز و ۳۰رزمنده است.

  31 شهریور 1400
بخش : گرگان / فرهنگی
کد خبر: 64893
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام