مدیرکل اوقاف گلستان:
فضای اماکن مذهبی به صورت رایگان در اختیار معلولان قرار می گیرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: فضای امامزاده ها و اماکن مذهبی برای کمک به اشتغال و کارآفرینی معلولان رایگان در اختیار بهزیستی قرار می گیرد.

به گزارش گلستان فردا، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد بعدازظهر سه شنبه در همایش بزرگداشت روز معلولان اظهار کرد: اداره اوقاف و امور خیریه از سال‌ها پیش بنا بر رسالتی که بر دوش خود احساس می‌کند، همایش‌ها، برنامه‌های فرهنگی و قرآنی مشترکی را با جامعه بهزیستی و توان خواهان برگزار می‌کند، اما این میزان هنوز هم کافی نیست و باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: ما واقفان جدیدی که به صورت گروهی و یا فردی هستند را تشویق می‌کنیم در مراحل مختلف به جامعه بهزیستی کمک کنند و بخشی از موقوفات خود را در جهت خدمت به توان خواهان به کار گیرند.

وی با بیان اینکه باید با مطالبه گری، پیشگیری و پیگیری مداوم در جهت رفاه معلولان قدم برداریم افزود: تلاش می‌کنیم تا همکاری‌های ما در بخش‌های قرآنی و امدادهای اجتماعی با اداره بهزیستی بیش از گذشته باشد.

سلیمانی اضافه کرد: یاوران وقف تلاش می‌کنند تا با ایجاد وقف‌های جدید از جامعه محرومان حمایت و به اشتغال آنها کمک کنند.

وی با بیان اینکه بخش از موقوفات در جهت حمایت از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست استفاده می‌شود افزود: امامزاده‌ها و اماکن مذهبی برای کمک به معلولان به صورت رایگان در اختیار جامعه بهزیستی قرار می‌گیرد و در سایر موقوفات با تمهیداتی که اوقاف به صورت تسهیلات در اختیار آنها قرار می‌دهد برای کمک به اشتغال و کارآفرینی معلولان در اختیارشان قرار داده می‌شود.

  10 آذر 1400
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 65932
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام