راه‌اندازی دبیرخانه ملی «تبیین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای» در گلستان

دبیرخانه نخستین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای در گلستان راه‌اندازی شد، این همایش قرار است 30 آبان در محل دانشگاه علوم کشاورزی گرگان برگزار شود.

به گزارش گلستان فردا، دبیرخانه نخستین همایش بین‌المللی و پنجمین همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای در گلستان راه‌اندازی شد، دبیرخانه دائمی این همایش در وزارت دفاع دایر شده است، دبیرخانه های استانی در هر استان شکل گرفته و به عنوان بزرگترین رویداد علمی در کشور برگزار می شود، مهلت ارسال آثار 31 شهریور و زمان برگزاری همایش 30 آبان است.

رئیس دانشگاه گلستان در این مراسم با بزرگداشت سالروز شهادت شهید چمران گفت: همه باید در تربیت نیروی دانشگاهی تراز انقلاب اسلامی تلاش کنیم، این مسئولیت و دغدغه بزرگی است که در سطح بسیج اساتید و فضای دانشگاه حاکم است، در بخش فرهنگی با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها در حوزه بسیج تمامی اساتید و همکاران دانشگاهی خودشان را به سطح تراز نزدیک کنند.

خواجه شاهکوهی افزود: زندگی شهید چمران انباشته از آموزه‌های اخلاقی، دینی، فرهنگی، سیاسی‌، اجتماعی، رزمی و علمی است و تمام آنچه که ما دغدغه در حوزه تعهد و تخصص داریم در این شهید والامقام وجود داشت.

وی بیان کرد: شهید چمران سطوح علمی دانشگاه را از فنی‌مهندسی تهران شروع کرد و در تگزاس و کالیفرنیا دانش خود را افزایش داد و تخصص‌های قوی پیدا کرد با امام موسی صدر ارتباط پیدا کرد و بعد از انقلاب در ایران در صحنه رزمی و عرصه‌های جنگ تحمیلی و رسیدن به وزارت دفاع و نمایندگی مجلس رسید اما هیچکدام از این زیورهای دنیایی نتوانست باعث رسیدن به اهداف والای او شود.

رئیس دانشگاه گلستان بیان کرد: این شهید جان خود را در میادین رزم در طبق اخلاص قرار داد، در عرصه های مختلف حضور فعال داشت، ایشان به‌درستی علم را با ایمان و عمل درهم آمیخت و اسوه و نمونه بسیار خوبی برای اساتید در دانشگاه‌ها می‌باشند نام‌گذاری این روز بزرگ به نام بسیج اساتید یک پیشنهاد معنادار و پرمغزی است.

خواجه شاهکوهی گفت: یکی از گروه‌هایی که در حل مشکلات جامعه و پیدا کردن راه‌حل‌های عالمانه و منطقی پای کار مسئولان اجرایی هستند و  برنامه هدفمند دارند سازمان بسیج اساتید استان‌ها است.

به گفته وی؛ طی دو سال متوالی که گذشت سازمان بسیج اساتید استان در سطح کشور رتبه اول کشوری را بدست آورد تا به امروز شواهد نشان می‌دهد برای سومین بار سازمان بسیج اساتید استان گلستان رتبه اول کشوری را بدست می‌آورد.

رئیس دانشگاه گلستان با اشاره به فعالیت 24  کانون فعال در سطح دانشگاه‌های استان توضیح داد: کانون دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان در بین کانون‌های مختلف بسیج اساتید خوش درخشید، از بین دانشگاه‌ها و در بین هزار و 280 کانون کشوری رتبه کشوری را به دست آورده‌است.

خواجه شاهکوهی افزود: کانون بسیج اساتید گنبد در بین تمام کانون‌های بسیج اساتید کشوری بیشترین جذب را داشت و در سال گذشته و امسال سه همایش ملی در تراز خوب را سازمان بسیج اساتید استان به سرانجام رساند در زمینه مخاطرات مردم‌نهاد بخش سیل همچنین همایش بانوان تمدن‌ساز که بسیج اساتید استان و بانوان بسیج اساتید قدم‌های خوبی برداشته‌اند.

سلیمان دوست: ثمرات این همایش باید متقن، علمی و اثرگذار باشد

دبیر همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای در گلستان نیز در این مراسم گفت: امروز میدان جنگ در فضای مجازی و عرصه های علمی است و ضرورت دارد با تبیین اندیشه های دفاعی مقام معظم رهبری به مقابله با دشمن پرداخته شود.

علی سلیمان دوست افزود: سه هدف مهم در تبیین اندیشه های دفاعی مقام معظم رهبری در دستور کار است شناساندن اندیشه‌ها تشریح و تبیین اندیشه‌های مقام‌معظم رهبری و تبدیل آن به الگو و گفتمان سازی همچنین کاربردی و پیاده کردن آن در جامعه باید مدنظر باشد ما در مرحله دولت‌سازی و جامعه‌سازی هستیم که به سمت تمدن نوین اسلامی پیش برویم.

وی تصریح کرد: اگر دانشگاه‌ها در تراز شهید چمران باشند بسیاری از معضلات جامعه مرتفع می‌شود، در دفاع فرهنگی، اخلاقی، معنوی، اقتصادی، امنیتی و نظامی منویات مقام‌معظم رهبری وجود دارد که در برخی جاها تبدیل به بیانیه شده و در برخی موارد به سند راهبردی تبدیل‌شده است جامعه دانشگاهی باید ببیند که در این زمینه چه اقداماتی انجام داده‌است.

سلیمان دوست خطاب به اساتید بسیجی با تاکید بر اینکه بیایید سند افتخار از خودمان به‌جا بگذاریم، گفت: اگر قبول کردیم این تکلیف بزرگ را انجام دهیم باید به‌نحو احسن پیگیری کنیم ان‌شاءالله خروجی این همایش متقن و اثرگذار باشد.

غلامی: فعال شدن دبیرخانه‌های استانی برای بزرگترین رویداد علمی کشور

دبیر کمیته علمی همایش ملی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای در گلستان گفت: این همایش با پنج محور مهم و اصلی و 80 زیرموضوع ذیل محوزهای پنج گانه تعریف شده است و به پژوهشگران کمک می‌کند نسبت به موضوعات مورد علاقه خود بپردازند.

فهیمه غلامی با اشاره به اینکه برای گفتمان سازی همایش پیش نشست‌هایی طراحی شده‌است از برگزاری کارگاه‌های علمی مقاله‌نویسی در این زمینه نیز خبر داد.

دبیرخانه دایمی این همایش در وزارت دفاع مستقر است دبیرخانه‌های استانی در هر استان شکل‌گرفته بزرگ‌ترین رویداد علمی در کشور است مهلت ارسال آثار 31 شهریور است زمان برگزاری این همایش 30 آبان در محل دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان خواهد بود.

  31 خرداد 1401
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 67139
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام