رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان:
۹۹ درصد گندمکاران استان مطالبات خود را دریافت کردند/صدور مجوزهای بدون نام برای نخستین بار در گلستان

 رییس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت:  ۹۹ درصد گندمکاران استان که ۷۵۶ هزار و ۸۹۱ تن از تولیدات امسال را به دولت فروخته بودند، مطالبات خود را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار گلستان فردا، محمد برزعلی روز سه‌شنبه در نشست قرارگاه خبری شهید همدانی استانداری گلستان، اظهار کرد: امسال یک میلیون 50 هزار تن گندم در استان تولید شد که این رقم به دلیل ورود به موقع  کارشناسان و متخصصان این حوزه در رابطه با ممانعت از بیماری زنگ زرد به گندم زارهای گلستان بود که نتیجه مثبت آن در زمان برداشت دیده شد.

وی افزود: در حوزه محصولات پروتئینی گلستان جزو استان های تامین کننده دیگر استان ها از جمله تهران است که 23درصد پروتئین مورد نیاز این شهر توسط استان تامین می شود.

برزعلی گفت: گلستان قادر است روزانه به طور متوسط بین 350تا 045 تن گوشت مرغ تولید کند در برخی موافع این رقم به 700 تن هم می رشد.

وی ادامه داد: مصرف گوشت مرغ در استان 120 تن است و در بخش تحم مرغ نیز بالای 180 تن تولید داریم که از این مقدار مصرف استان 60 تن است.

برزعلی افزود: در هفته دولت امسال ۳۰ طرح بخش کشاورزی با بیش از ۲ هزار و ۵۶ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد ۲۱ طرح عمرانی با اعتبار ۲۳۵ میلیارد و ۹۱۵ میلیون ریال است .
وی گفت : این طرح‌ها در حوزه‌های شیلات، صنایع تبدیلی، دامپروری، باغبانی و حفظ نباتات است .

برزعلی بیان کرد: امسال ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی استان هدفگذاری شده و در این راستا از ابتدای سال تاکنون ۲ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی با تلاش دستگاههای زیر مجموعه ایجاد گردید. 

وی افزود: با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال تولید، دانش بنیان و اشتغال نامگذار ی شده لذا  در اقدامی بی نظیر با حمایت استاندار طرح صدور مجوزهای بدون نام برای نخستین بار در کشور در استان کلید خورده است و امید داریم سرمایه گذاران زیادی با صدور این مجوز به استان مراجعه و در اینجا سرمایه گذاری کنند.

 

  25 مرداد 1401
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 67485
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام