مدیر عامل راه آهن شمال شرق 2:
بازشدن گره کور تجاری گلستان با دیپلماسی اقتصادی/ کاهش تعرفه های حمل کانتینری به کشورهای هسا

مدیر عامل راه آهن شمال شرق 2 گفت: با دیپلماسی اقتصادی که دولت سیزدهم و استاندار گلستان مورد توجه و تاکید قرار داده است گره‌های کور تجاری با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان که سبب بروز مشکل برای صادرکنندگان و گمرک و راه‌آهن و ... شده بود، باز شد.

به گزارش خبرنگار گلستان فردا، محسن اعتماد صبح امروز در قرارگاه خبری شهید همدانی اظهار کرد: در پی دیپلماسی فعالانه دولت سیزدهم، اولین قطار کانتینری از مبدا قزاقستان به اروپا از طریق محور اینچه‌برون راه‌اندازی شد.

وی افزود: در دو سال اخیر ۲۱۰۰ میلیارد ریال پروژه در حوزه راه‌آهن استان گلستان اجرا شده است‌.

اعتماد گفت: از سال ۹۳ تا قبل از دولت سیزدهم با وجود اینکه ایستگاه اینچه برون افتتاح شده بود اما هیچ اقدامی انجام نشد و فقط یک محوطه تخلیه و بارگیری بار به مساحت ۲۵۰۰ متر وجود داشت اما اکنون ۵ محوطه تخلیه و بارگیری با مساحت حدود ۳۰ هزارمترمربع ایجاد شده است.

وی بااشاره به برنامه های هفته دولت نیز اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۱۱۲ میلیارد تومان پروژه در حوزه ریلی داریم. ایستگاه اینچه‌برون به عنوان یکی از مهم‌ترین ایستگاه‌ها در کشور شرایط خوبی نداشت و با کمترین بارش‌ها عملیات تخلیه و بارگیری تعطیل می‌شد و برای رفع مشکل زیر ۱۰ خط را شکافتیم و باکس نصب کردیم.

اعتماد گفت: احداث راه‌های دسترسی و مرکز تخلیه و بارگیری در مرکز لجستیک با ۲.۵ میلیارد تومان، احداث خط تخلیه و بارگیری و تعمیرات واگن با ۱۸ میلیارد تومان اعتبار، برق‌رسانی به ایستگاه اینچه‌برون، بهسازی شبکه فاضلاب ایستگاه گرگان، سالن ورزشی شهدای مدافع حرم و ... از جمله مهم‌ترین پروژه‌های هفته دولت است.

به گفته وی برای تکمیل زیرساخت‌های اینچه‌برون ۸۰۰ میلیارد تومان در اعتبارات سفر پیش بینی شده است که در حال تنظیم تفاهمنامه با قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) هستیم.

مدیر عامل راه آهن شمال شرق 2 بیان کرد: تعرفه حمل کانتینری با همکاری کشورهای قزاقستان و ترکمنستان کاهش یافته و تجارت از این کریدور برای تجار و بازرگانان ارزان‌تر از محورهای دیگر است.

 

  27 مرداد 1401
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 67501
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام