رییس شورای حل اختلاف گلستان :
افزایش مصالح گلستانی ها بالاتر از میانگین کشوری است

رییس شورای حل اختلاف استان گلستان گفت: میانگین مصالحه گلستانی ها در شعب شورای حل اختلاف بیشتر از میانگین کشوری است .

به گزارش خبرنگار گلستان فردا، احمد جعفری صبح امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضاییه ،اظهار کرد: آمار میانگین مصالحه در کشور ۴۳درصد و در استان گلستان ۴۴درصد است.
وی افزود: در سال گذشته یکهزار و ۴۵۰ پرونده به شعبه ویژه صلحی مستقر در زندان های گرگان و گنبد وارد شده که از این تعداد ۸۲درصد با تلاش های مستمر اعضا، علما ،روحانیون و گذشت طرفین پرونده ها صادر سازش شد و زمینه آزادی ۳۰۴زندانی دیون مالی غیر عمد،مهریه، نفقه و..را به ارمغان آورد.

وی افزود: در سال گذشته شوراهای حل اختلاف استان تعداد ۷۹هزار و ۸۹۳فقره پرونده را به صورت حکمی رسیدگی کرده اند که از این تعداد به ۳هزار و ۴۳۵ فقره از پرونده ها اعتراض شده و تعداد ۷۳۷فقزه نقص شده است که با این ملاحضات میزان پرونده های نقص شده استان نسبت به کل آرای صادره معادل ۰/۹ درصد می‌باشد.
جعفری گفت: ۹۷درصد ابلاغ ها در سال گذشته در مرکز توسعه حل اختلاف گلستان به صورت الکترونیک انجام شده است.
وی افزود: در همین راستا تعداد ۹۳هزاررو ۶۰ فقره پرونده در سال گذشته به صورت تمام الکترونیکی معادل ۶۱درصد ر مرکز توسعه حل اختلاف استان رسیدگی شده است.

  3 تیر 1403
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 70689
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام