استاندار گلستان:
واگذاری اسناد اراضی کشاورزی کمیسیون رفع تداخلات قازانقایه

استاندار گلستان، اسناد اراضی کشاورزی کمیسیون رفع تداخلات پلاک۱۷۲ اصلی قازانقایه در شهرستان مراوه تپه زا به کشاورزان منطقه واگذار کرد.

به گزارش گلستان فردا، هادی حق شناس، در آیین واگذاری این اسناد گفت: با اقدام وزارت جهادکشاورزی، ثبت اسناد و املاک و اقتصاد و دارایی و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، نخستین بار شاهد صدور و واگذاری اسناد اراضی کشاورزی به کشاورزان استان هستیم.

وی افزود: صدور سند برای حدود ۴هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان که دارای تداخلات ناشی از قوانین و مقررات موازی بود، به تصویب رسیده که اکنون در حال انجام است و این اقدام حتما برای سایر شهرستانهایی که چنین مشکلی دارند نیز صورت خواهد گرفت.

حق شناس با اشاره به فرصت یک ماهه جهادکشاورزی به کشاورزان، خاطرنشان کرد: امیدواریم کشاورزان محترم از این فرصت استفاده و کسانی که تاکنون شرایط اخذ سند را داشته اند، اما مراجعه نکرده اند، در اسرع وقت برای تکمیل مدارک، اقدام و سند دریافت کنند.

در اجرای ماده۸ آیین نامه اجرایی تبصره۳ الحاقی ماده۹ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، موضوع ماده۵۴ قانون رفع موانع تولید، رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور - رفع تداخلات ناشی از قوانین و مقررات موازی در سال۱۳۹۳، با شناسایی پلاک‌های مشمول رفع تداخلات ازجمله پلاک۱۷۲ اصلی قازانقایه آغاز و در نهایت پس از بررسی‌های صورت گرفته توسط کمیسیون رفع تداخلات استانی، منتج به صدور رای در سطح ۴۸۶۸هکتار شد.

پس از آن طبق شیوه نامه ابلاغی رفع تداخلات، نسبت به تشکیل پرونده برای هر کدام از کشاورزان اقدام و با ثبت در سامانه رفع تداخلات سازمان امور اراضی و صدور شناسه، تعداد ۳۰۹قطعه و مساحت ۸۷۷هکتار به اداره ثبت، معرفی و تا کنون ۵فقره سند صادر شد و بقیه در دست اقدام است.

  23 مهر 1400
بخش : کلاله / اقتصادی
کد خبر: 65231
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام