مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان خبر داد:
اختصاص ۲۱.۹ میلیارد تومان برای بازسازی مدارس گلستان

نتیجه تصویری برای ساخت مدارس جدید

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: ۲۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای بازسازی فضاهای آموزشی استان به ویژه در مناطق سیل‌زده اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردا، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، یاسر لیوانی ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی مدرسه روستای بی بی‌شیروان این شهرستان اظهار کرد: 85 پروژه مدرسه‌سازی شامل 480 کلاس درس در حال ساخت است. این پروژه‌ها از محل اعتبارات دولتی و یا با مشارکت خیران ساخته می‌شود.

وی افزود: در یک‌ماه گذشته مبلغ 15 میلیارد تومان از محل صندوق ذخیره ارزی به اداره کل نوسازی استان برای مدارس آسیب دیده از سیل در شهرستان‌های آق‌قلا، گمیشان، بندرترکمن و گنبدکاووس اختصاص داده شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بیان داشت: مبلغ 6 میلیارد و 900 میلیون تومان دیگر نیز برای مدارس سایر شهرستان‌ها که در فضای آموزشی مشکل دارند، اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: مجموع مبالغ تخصیصی در استان 21 میلیارد و 900 میلیون تومان است که از این مبلغ حدود پنج میلیارد تومان برای پروژه‌های شهرستان گنبدکاووس هزینه می‌شود.

لیوانی گفت: مجتمع آموزشی در شهر گنبدکاووس، مدرسه 6 کلاسه روستای تقی آباد، مدرسه 6 کلاسه روستای بی بی شیروان و مدرسه نمونه دولتی گنبدکاووس از جمله پروژه‌های شهرستان گنبدکاووس است.

کمال‌الدین نظرنژاد، مدیرآموزش و پرورش گنبدکاووس نیز اظهارداشت: مدرسه 6 کلاسه روستای بی بی شیروان در قالب مجتمع آموزشی شبانه‌روزی کلنگ‌زنی شد.

وی افزود: برای این مجتمع آموزشی دو میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده است که تا سال 99 به بهره‌برداری خواهدرسید.

مدیرآموزش وپرورش گنبدکاووس با اشاره به آمار بالای ترک تحصیل دانش آموزان این مناطق بیان داشت: دانش آموزان سنین 6 تا 18 سال در این مناطق عموما ترک تحصیل می‌کنند. بیشترین آمار ترک ‌تحصیل دانش‌آموزان در کشور و استان در این مناطق بوده و هدف از راه اندازی مجتمع‌های شبانه‌روزی جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان است.

 

  23 خرداد 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62290
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام