مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان:
احتمال آتش سوزی عرصه‌های منابع طبیعی / افزایش دما در گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1398/3/15/10029982_556.jpg

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از آتش سوزی احتمالی عرصه‌های منابع طبیعی به دلیل افزایش دما خبرداد.

به گزارش گلستان فردا ؛ قزلسفلو مدیرکل سازمان منابع طبیعی و آبخیز داری گلستان گفت:بارندگی‌های اخیر و فراهم شدن شرایط مناسب برای رشد پوشش گیاهی و از سوی دیگر طبق گزارش هواشناسی و افزایش دما، امکان خطر حریق در عرصه‌های منابع طبیعی استان دور از انتظار نیست.

قزلسفلو افزود:وجود چنین شرایط در استان احتمال خطر آتش سوزی در سطح مراتع دو چندان می‌کند و پوشش گیاهی در محیط‌های اطراف شهر و روستا نیز با کوچک‌ترین سهل انگاری و بی احتیاطی دچار حریق می‌شود.

وی گفت:همچنین برای پیشگیری و کنترل به موقع سطح این گونه آتش سوزی‌ها در عرصه‌های مرتعی و جنگلی باید از روشن کردن آتش به هر عنوان در این مناطق و از آتش زدن بقایای گیاهی از سوی کشاورزان خودداری کرد و همچنین پس از پخت و پز آتش ایجاد شده را به وسیله خاک و آب خاموش شود.

وی در پایان افزود: در گلستان ۸۶۴ هزار هکتار عرصه مرتعی و ۴۵۲ هزار هکتار جنگل و بخش زیادی از زمین‌های کشاورزی زیر کشت هم مرز با عرصه‌های منابع طبیعی است.

  17 خرداد 1398
بخش : جامعه / محیط زیست
کد خبر: 62234
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام