استاندار گلستان در آیبن آغاز عملیات نخستین کارخانه نوآوری استان؛
کارخانه نوآوری منشا تحول در سطح استان خواهد شد

استاندار گلستان با اشاره به اهمیت دانش در پیشرفت و توسعه استان اظهار کرد: کارخانه نوآوری منشا تحولات در استان و کشور خواهد شد و همچنین ظرفیت استفاده از نخبگان و ایده پردازان گلستانی را فراهم می آورد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، دکتر هادی حق شناس در آیین آغاز عملیات اجرایی کارخانه نوآوری گرگان با همکاری پارک علم و فناوری استان و شورای اسلامی و شهرداری گرگان تصریح کرد : این کارخانه نوآوری فرصت بی نظیری است که بر اساس وعده رییس جمهور در حال شکل گیری است و تردیدی نیست که ایده های نو و خلاقانه ای که قابلیت اجرا و اشتغال زایی داشته باشد , خروجی آن خواهد بود.
وی افزود: شرکت های دانش بنیان توانسته اند بدون امکانات سخت افزاری و حتی نرم افزاری و تنها با قدرت مغزافزاری به کشور و استان کمک کنند.
استاندار گلستان یادآور شد: امروز شرکت به بان شیمی توانسته است علاوه بر تامین نیاز استان به مواد ضدعفونی کننده , ۳۰ درصد از نیاز کشور را نیز مرتفع سازد.
دکتر حق شناس گفت: شرکتی دیگر توانسته است با تولید روزانه ۴۰ هزار ماسک ۳ لایه نیاز استان را در تهیه ماسک تامین نماید.
وی خاطر نشان کرد: امروز شرکت اسنپ بدون اینکه مالک هیچ یک از خودروها باشد و تنها با از طریق یک نرم افزار توانسته است درآمد و گرش مالی ده ها میلیارد تومانی داشته باشد.
استاندار گلستان تاکید کرد: هر ایده ای که از این کارخانه خارج شود و به تجاری سازی برسد و موجب ایجاد اشتغال در جامعه شود به معنای برد همه کسانی است که در این پروژه دخیل هستند.
لازم به ذکر است در این مراسم ریس پارک علم و فناوری گلستان با بیان اینکه با اعتبار پنج میلیارد تومان ساخت نخستین کارخانه نوآوری گلستان را آغاز خواهیم کرد، گفت: فاز نخست کارخانه نوآوری گرگان تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.
دکتر مهدی غفاری ادامه داد: پیش از این در استان گلستان کارخانه نوآوری وجود نداشت و در گرگان برای فضای زیست بوم نوآوری شرکت های دانش بنیان این کارخانه نوآوری در نظر گرفته شده است.
رئیس پارک علم  و فناوری استان گلستان ادامه داد: این کارخانه نوآوری می تواند منجر به تحول بزرگی  در استان گلستان شود و این پروژه با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری انجام می شود.
غفاری بیان کرد: در این پروژه و در طراحی های آن فضایی برای استقرار استارتاپ ها، فضایی برای انجام کارهای اشتراکی و شرایط حضور سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.
لازم به ذکر است کارخانه نوآوری گرگان در زمینی به مساحت ۲۴۰۰ متر مربع و با اعتبار مصوب ۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آغاز می شود.

  8 اسفند 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 63267
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام