مدیر کل بنیاد مسکن گلستان :
‍ برگزاری جشن پایان بازسازی مناطق سیل‌زده کشور در گلستان/ رئیس جمهور ۶۶۷۱۹ خانه را امروز افتتاح می‌کند

‍ برگزاری جشن پایان بازسازی مناطق سیل‌زده کشور در گلستان/ رئیس جمهور 66719 خانه را امروز افتتاح می‌کند

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان با بیان اینکه جشن پایان بازسازی مناطق سیل‌زده کشور امروز به میزبانی استان گلستان برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم ۶۶ هزار و ۷۱۹ واحد مسکونی بازسازی شده از سیل پارسال توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، سیدمحمد حسینی با یادآوری اینکه بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده در استان گلستان خردادماه امسال به پایان رسید، اظهارداشت: حدود ۲۲ هزار واحد مسکونی در سیل پارسال در استان خسارت دید که ۷ هزار و ۷۰۷ واحد احداثی و بیشتر از ۱۴ هزار واحد تعمیراتی بود.

وی گفت: ۸۱۵ میلیارد تومان تسهیلات و کمک بلاعوض برای بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در استان هزینه شده که ۲۲ هزار خانوار از آن برخوردار می‌شوند.

مدیرکل بنیادمسکن استان همچنین با اشاره به خسارت سیل پارسال به تأسیسات روبنایی روستاها و شهرها افزود: امروز ( ۲۱ مهر) به صورت متمرکز ۵۰۹ پروژه در قالب بازسازی تأسیسات روبنایی در ۲۴۰ روستای استان و با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که ۲۵۸ هزار نفر جمعیت از خدمات آن بهره‌مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه گلستان، استان پیشرو در بازسازی مناطق سیل‌زده است، گفت: تصمیم براین شد تا جشن متمرکز پایان بازسازی مناطق سیل‌زده سال ۹۸ کشور به میزبانی استان گلستان برگزار شود. برهمین اساس امروز ۶۶ هزار و ۷۱۹ واحد مسکونی احداثای و ۹۰ هزار ۴۶۴ واحد تعمیری بازسازی شده در سیل پارسال، توسط رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می‌شود.

به گفته حسینی برای ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی سیل‌زده کشور ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و یکهزار و ۷۰۸ میلیاردتومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

وی همچنین بیان داشت: بازسازی تأسیسات روبنایی در شهرها و روستاهای سیل‌زده کشور شامل ۹۵۰ روستا با اعتبار ۷۴۶ میلیارد تومان نیز فردا به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرکل بنیادمسکن استان افزود: ۷۰ هزارمین واحد بهسازی و نوسازی شده در روستاهای استان گلستان نیز فردا افتتاح می‌شود.

  21 مهر 1399
بخش : اقتصادی
کد خبر: 63907
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام