با هدف پیشگیری از خسارت:
مبارزه با مگس مدیترانه ای در باغات گلستان یک ضرورت است

معاون اداره حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: مبارزه با مگس مدیترانه ای موجب کاهش خسارات باغات استان شده است.

به گزارش گلستان فردا، آب روان، معاون اداره حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان با بیان این مطلب گفت: رصد و پایش  باغات گلستان و انجام مبارزات شیمیایی و بیولوژیکی در سال گذشته باعث شد امسال خسارات باغات هسته دار و دانه دار بسیار کاهش یابد.

وی افزود: پارسال بیشتر نقاط استان گلستان درگیر این آفت شده بود اما امسال با ادامه مبارزه تنها بخشی از باغات غرب استان  در شهرستان های بندر گز و کردکوی با این آفت درگیر هستند.

معاون اداره حفظ نباتات جهاد کشاورزی گلستان گفت: کارشناسان جهاد کشاورزی ضمن رصد و پایش باغات استان برای مبارزه با این آفت مزاحم از  تله های جلب کننده  غذایی و فرمونی  استفاده می کنند که خوشبختانه امسال تعداد حشرات شکار شده   بسیار کم شده است.

وی رصد و پایش باغات مرکبات استان را از باغداران خواستار شد و افزود: به باغداران مرکبات استان توصیه می کنیم ضمن استفاده از کارشناسان باغبانی جهاد کشاورزی  و نصب تله های جلب کننده ،بهداشت کف باغ را رعایت کنند و با جمع آوری میوه های بر زمین ریخته و چیدن میوه های بر درخت مانده زمینه تخم ریزی مگس مدیترانه ای و افزایش آن را  از بین ببرند.

  30 شهریور 1400
بخش : اقتصادی
کد خبر: 64878
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام